-
Pojedyńcze szarpnięcie podczas jazdy w Audi A4 B9 2.0 TDI
Cześć @kubba10268 @piieczar @BarTJE Tak, problem udało się rozwiązać, w moim przypadku wymiłem czujniki położenia wału korbowego i wałka rozrządu Po wymianie problem zniknął Pozdrawiam
-
FreeStylePL obserwuje zawartość Awaria rozrządu w Audi A4 B7 2.0 TDI BRD , Pojedyńcze szarpnięcie podczas jazdy w Audi A4 B9 2.0 TDI , Czujnik Deszczu/Światła i 1 inny
-
Pojedyńcze szarpnięcie podczas jazdy w Audi A4 B9 2.0 TDI
Cześć, Pacjent - A4 B9 2.0 TDI 120 KM w Manualu Problem jest następujący - Auto podczas normalnej, spokojnej jazdy, występuje pojedyńcze szarpnięcie, trochę tak jakby odcinało paliwo. Po wystąpieniu tego, auto dalej jedzie normalnie, nie wchodzi w trym awaryjny i nie odcina mocy. Sytuacja ta występuje raz na jakiś czas, i to nie zawsze, trudno tutaj powiedzieć o jakiejś reguralności. VCDS nie sygnalizuje problemu, brak błędów w ECU Tutaj moje podejrzenia spadają na czujnik położenia wału korbowego, bądź położenia wałka rozrządu, natomiast tutaj nie jestem co do tego przekonany - jak myślicie ? Pytanko, jakie parametry jeszcze warto obejrzeć, jakie logi warto zrobić aby upewnić się, lub naprowadzić na właściwe tory? Auto miało już robiony duży serwis - robiony rozrząd, dwumas, EGR, Chłodniczka Spalin, regenerowany DPF Samochód będę miał na dłuzej w weekend - wtedy będę mógł się dokładniej przyjrzeć Pozdrawiam
-
Czujnik Deszczu/Światła
8E0 907 279 N Temat rozwiązany, po wstawieniu czujnika 4E0955559E - błąd znikł i wszystko działa jak należy
-
Czujnik Deszczu/Światła
Siemanko, Jako iż musiałem wymienić szybę w swoim Aucie, postanowiłem dołożyć czujnik deszczu i światła - Niestety chyba gdzieś popełniłem błąd : VCDS pokazuje błąd : 02071 - Lokalna magistrala Danych - Usterka w obwodzie elektrycznym. (Po wykodowaniu czujnika Deszczu/Światła błąd znika) Czujnik podpiąłem zgodnie z opisami: +12 z Bezpiecznika 17 Masa, ze śruby pod skrzynką bezpieczników Sygnałowy przewód - Pin 14 Szara Kostka MCE Sam czujnik wygląda na to, że otrzymuje zasilanie - co jakiś czas widać migające diody podczerwieni Numer Czujnika: 8K0955559 - posiadam dwa takie czujniki, i niestety na obu jest ten sam problem. Zamówiłem kolejny czujnik ( 4E0955559E) Co może być nie tak ? Gdzie popełniłem błąd
-
[BRD] Parametry DPF
Oryginalny czujnik, wrzuciłem stary to po adaptacji spadło do 0 mbar
-
[BRD] Parametry DPF
Cześć, Jestem po regeneraci DPF-a, Poskładałem auto i jak nowo narodzone, śmiga aż miło Tylko czy ten offset, nie jest przypadkiem za duży? (8 mbar ) Czujnik różnicy ciśnień nowy. LOG: 067+011+010: https://log.tunezilla.com/s/C88FpADF Teraz dało się normalnie zajrzeć do DPF-a bezpośrednio za turbiną A Takie wyniki dostałem z firmy, która robiła regenerację
-
[BRD] Parametry DPF
Udało się wyjąć Wyszedł górą bez problemu - Po odkręceniu chłodnicy spalin, filtra paliwa i sondy lambda Wylot, tak jak widać wygląda nie najgorzej, ale wlot, tak jak udało mi się dojrzeć, bardzo zabity, Mam nadzieję, że regeneracja pomoże Dzięki!
-
[BRD] Parametry DPF
Dzięki za pomoc DPF wyjdzie górą bez wyciągania turbo?
-
[BRD] Parametry DPF
Podmieniłem czujnik, poprawy brak :/ Logi Dynamiczne: Stary czunik: https://log.tunezilla.com/s/DNqrdrZP Nowy Czunik: https://log.tunezilla.com/s/YDknpLEA Statycznie: Na Starym: 15-20 mbar Na nowym: 17 a 20 mbar Chyba DPF na stół i do regeneracji ?
-
[BRD] Parametry DPF
277 tyś km po podmianie czujnika wrzucę info z logami
-
[BRD] Parametry DPF
Czujnik zamówiony z używki, czekam aż przyjdzie Zrobiłem Logi: Statyczne: 001: https://log.tunezilla.com/s/UxYEmcxP 004: https://log.tunezilla.com/s/6QmIFjrW 013: https://log.tunezilla.com/s/JG486N3F 018: https://log.tunezilla.com/s/MMvCwwgm 023: https://log.tunezilla.com/s/boqYCMeh Dynamiczne: 001+004 : https://log.tunezilla.com/s/NbOXZBuc 003+011: https://log.tunezilla.com/s/QEnF9YDW 010:011: https://log.tunezilla.com/s/L4Wel6lJ 003+008+011: https://log.tunezilla.com/s/0BvzBs5d Wydech czyściutki Pozdrawiam
-
[BRD] Parametry DPF
Witam Potrzbuję oceny parametrów DPF w moim BRD, Objawy: 1. Utrata mocy, auto wstaje około miedzy 2300-2500 obrotów, Turbo ładuje do okolo 2.5, i trzyma 2. Dziwny dzwięk podczas odjemowania nogi z gazu (podejrzeniem był wirnik na turbo, ale turbo wymienione i nadal to samo) 3. Zapach spalin w okolicach silnika Parametry: Na Postoju, Różnica Ciśnień (Tak to rozumiem): 12.0 - 13.1 mBar Zapełnienie DPF (Carbon Mass): 20.9 Wypala się co około 350-450 km, w zależności czy więcej po mieście, czy więcej na trasie. Pojderzewam, że ktoś przed sprzedażą mógł wyzerować DPF-a i temu pokazuje takie małe zapełnienie, ale czy tak jest to nie wiem Auto z 2007 roku. PS. nie mogę go wywalić, latam za granicę dość często i wolę nie ryzykować
- 2.0 TDI Zimny Start
-
Awaria rozrządu w Audi A4 B7 2.0 TDI BRD
U mnie, po 2 tyś od wymiany rozrządu strzeliła szpilka od napinacza (przy 70 km/h i 5 biegu). Poleciało wszystko, 16 zaworów, popychacze zaworowe połamało, prowadnice zaworowe wymienione by były w średnim stanie. W sumie wyszło około 4 tyś.
-
2.0 TDI Zimny Start
Dziś wyglądało to tak (po naładowaniu aku) 20211229_102549.mp4
FreeStylePL
Pasjonat - Nowicjusz
-
Dołączył
-
Ostatnia wizyta