Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

FreeStylePL

Pasjonat - Nowicjusz
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  1. Cześć @kubba10268 @piieczar @BarTJE Tak, problem udało się rozwiązać, w moim przypadku wymiłem czujniki położenia wału korbowego i wałka rozrządu Po wymianie problem zniknął Pozdrawiam
  2. Cześć, Pacjent - A4 B9 2.0 TDI 120 KM w Manualu Problem jest następujący - Auto podczas normalnej, spokojnej jazdy, występuje pojedyńcze szarpnięcie, trochę tak jakby odcinało paliwo. Po wystąpieniu tego, auto dalej jedzie normalnie, nie wchodzi w trym awaryjny i nie odcina mocy. Sytuacja ta występuje raz na jakiś czas, i to nie zawsze, trudno tutaj powiedzieć o jakiejś reguralności. VCDS nie sygnalizuje problemu, brak błędów w ECU Tutaj moje podejrzenia spadają na czujnik położenia wału korbowego, bądź położenia wałka rozrządu, natomiast tutaj nie jestem co do tego przekonany - jak myślicie ? Pytanko, jakie parametry jeszcze warto obejrzeć, jakie logi warto zrobić aby upewnić się, lub naprowadzić na właściwe tory? Auto miało już robiony duży serwis - robiony rozrząd, dwumas, EGR, Chłodniczka Spalin, regenerowany DPF Samochód będę miał na dłuzej w weekend - wtedy będę mógł się dokładniej przyjrzeć Pozdrawiam
  3. 8E0 907 279 N Temat rozwiązany, po wstawieniu czujnika 4E0955559E - błąd znikł i wszystko działa jak należy
  4. Siemanko, Jako iż musiałem wymienić szybę w swoim Aucie, postanowiłem dołożyć czujnik deszczu i światła - Niestety chyba gdzieś popełniłem błąd : VCDS pokazuje błąd : 02071 - Lokalna magistrala Danych - Usterka w obwodzie elektrycznym. (Po wykodowaniu czujnika Deszczu/Światła błąd znika) Czujnik podpiąłem zgodnie z opisami: +12 z Bezpiecznika 17 Masa, ze śruby pod skrzynką bezpieczników Sygnałowy przewód - Pin 14 Szara Kostka MCE Sam czujnik wygląda na to, że otrzymuje zasilanie - co jakiś czas widać migające diody podczerwieni Numer Czujnika: 8K0955559 - posiadam dwa takie czujniki, i niestety na obu jest ten sam problem. Zamówiłem kolejny czujnik ( 4E0955559E) Co może być nie tak ? Gdzie popełniłem błąd
  5. FreeStylePL odpowiedział(a) na FreeStylePL temat w 2.0TDI
    Oryginalny czujnik, wrzuciłem stary to po adaptacji spadło do 0 mbar
  6. FreeStylePL odpowiedział(a) na FreeStylePL temat w 2.0TDI
    Cześć, Jestem po regeneraci DPF-a, Poskładałem auto i jak nowo narodzone, śmiga aż miło Tylko czy ten offset, nie jest przypadkiem za duży? (8 mbar ) Czujnik różnicy ciśnień nowy. LOG: 067+011+010: https://log.tunezilla.com/s/C88FpADF Teraz dało się normalnie zajrzeć do DPF-a bezpośrednio za turbiną A Takie wyniki dostałem z firmy, która robiła regenerację
  7. FreeStylePL odpowiedział(a) na FreeStylePL temat w 2.0TDI
    Udało się wyjąć Wyszedł górą bez problemu - Po odkręceniu chłodnicy spalin, filtra paliwa i sondy lambda Wylot, tak jak widać wygląda nie najgorzej, ale wlot, tak jak udało mi się dojrzeć, bardzo zabity, Mam nadzieję, że regeneracja pomoże Dzięki!
  8. FreeStylePL odpowiedział(a) na FreeStylePL temat w 2.0TDI
    Dzięki za pomoc DPF wyjdzie górą bez wyciągania turbo?
  9. FreeStylePL odpowiedział(a) na FreeStylePL temat w 2.0TDI
    Podmieniłem czujnik, poprawy brak :/ Logi Dynamiczne: Stary czunik: https://log.tunezilla.com/s/DNqrdrZP Nowy Czunik: https://log.tunezilla.com/s/YDknpLEA Statycznie: Na Starym: 15-20 mbar Na nowym: 17 a 20 mbar Chyba DPF na stół i do regeneracji ?
  10. FreeStylePL odpowiedział(a) na FreeStylePL temat w 2.0TDI
    277 tyś km po podmianie czujnika wrzucę info z logami
  11. FreeStylePL odpowiedział(a) na FreeStylePL temat w 2.0TDI
    Czujnik zamówiony z używki, czekam aż przyjdzie Zrobiłem Logi: Statyczne: 001: https://log.tunezilla.com/s/UxYEmcxP 004: https://log.tunezilla.com/s/6QmIFjrW 013: https://log.tunezilla.com/s/JG486N3F 018: https://log.tunezilla.com/s/MMvCwwgm 023: https://log.tunezilla.com/s/boqYCMeh Dynamiczne: 001+004 : https://log.tunezilla.com/s/NbOXZBuc 003+011: https://log.tunezilla.com/s/QEnF9YDW 010:011: https://log.tunezilla.com/s/L4Wel6lJ 003+008+011: https://log.tunezilla.com/s/0BvzBs5d Wydech czyściutki Pozdrawiam
  12. FreeStylePL opublikował(a) temat w 2.0TDI
    Witam Potrzbuję oceny parametrów DPF w moim BRD, Objawy: 1. Utrata mocy, auto wstaje około miedzy 2300-2500 obrotów, Turbo ładuje do okolo 2.5, i trzyma 2. Dziwny dzwięk podczas odjemowania nogi z gazu (podejrzeniem był wirnik na turbo, ale turbo wymienione i nadal to samo) 3. Zapach spalin w okolicach silnika Parametry: Na Postoju, Różnica Ciśnień (Tak to rozumiem): 12.0 - 13.1 mBar Zapełnienie DPF (Carbon Mass): 20.9 Wypala się co około 350-450 km, w zależności czy więcej po mieście, czy więcej na trasie. Pojderzewam, że ktoś przed sprzedażą mógł wyzerować DPF-a i temu pokazuje takie małe zapełnienie, ale czy tak jest to nie wiem Auto z 2007 roku. PS. nie mogę go wywalić, latam za granicę dość często i wolę nie ryzykować
  13. FreeStylePL odpowiedział(a) na FreeStylePL temat w 2.0TDI
    Dziś-7
  14. U mnie, po 2 tyś od wymiany rozrządu strzeliła szpilka od napinacza (przy 70 km/h i 5 biegu). Poleciało wszystko, 16 zaworów, popychacze zaworowe połamało, prowadnice zaworowe wymienione by były w średnim stanie. W sumie wyszło około 4 tyś.
  15. FreeStylePL odpowiedział(a) na FreeStylePL temat w 2.0TDI
    Dziś wyglądało to tak (po naładowaniu aku) 20211229_102549.mp4

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.