Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czujnik Deszczu/Światła


FreeStylePL

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko, 

Jako iż musiałem wymienić szybę w swoim Aucie, postanowiłem dołożyć czujnik deszczu  i światła - Niestety chyba gdzieś popełniłem błąd  :

VCDS pokazuje błąd : 
02071 - Lokalna magistrala Danych - Usterka w obwodzie elektrycznym. 
(Po wykodowaniu czujnika Deszczu/Światła błąd znika)

Czujnik podpiąłem zgodnie z opisami:
+12 z Bezpiecznika 17
Masa, ze śruby pod skrzynką bezpieczników 

Sygnałowy przewód  - Pin 14 Szara Kostka MCE 

Sam czujnik wygląda na to, że otrzymuje zasilanie - co jakiś czas widać migające diody podczerwieni 

Numer Czujnika: 8K0955559 - posiadam dwa takie czujniki, i niestety na obu jest ten sam problem. Zamówiłem kolejny czujnik ( 4E0955559E)

Co może być nie tak ? Gdzie popełniłem błąd 

Edytowane przez FreeStylePL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8E0 907 279 N  

Temat rozwiązany, po wstawieniu czujnika 4E0955559E - błąd znikł i wszystko działa jak należy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Kupiłem b8 z USA, była troszkę uszkodzona z przodu. Wyświetla się błąd ( tak jak na fot) Chciałem sprawdzić czujnik zmierzchu i deszczu w lusterku ale tam nic nie ma. Ani czujnika ani żadnej kostki do wpięcia go. Prawdopodobnie kiedyś była wymieniana szyba. Chciałbym teraz kupić taki czujnik ale niewiem czy jest gdzieś wg wiązka. Jak to można sprawdzić ? Bo skoro błąd pokazuje to kiedyś tam chyba czujnik był wiec wiązka też powinna być. Czy kostka może być gdzieś ukryta pod tym panelem od oświetlenia kabiny ?? Pytam bo na weekend wracam do domu więc chciałbym już wiedzieć gdzie szukać. 

 

IMG_20221208_114650.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz pod komputer, sczytaj błędy i wrzuć tu autoscan.

Wrzuć VIN do odpowiedniego działu na forum celem rozkodowania wyposażenia, to się dowiesz z jakim wypozażeniem auto opuściło fabrykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to na wyposażeniu 8N6 włącznik wycieraczek z regulacją przerw  z czujnikiem swiatla/ deszczu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc nie wiadomo co poprzedni właściciel zrobił z wiązką. Jak będziesz miał szczęście to wepchał pod podsufitkę. W najgorszym wypadku uciął. Musisz sam sprawdzić bo tego nikt Ci tu nie powie. Szyba do wymiany pod czujnik deszczu/światła. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym się taka szyba charakteryzuje ? Jak poznać że jest dedykowana pod czujnik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaleziona wiązka pod podsufitka. Teraz tylko znaleźć odpowiedni czujnik... 

Znalazłem jeden na internecie ale niewiem jakie numery powinienem mieć. IMG_20230206_151501.thumb.jpg.b1714b10ae4dff406321c34456162638.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...