Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B7] Zawieszenie tył wahacze poprzeczne


mortally_restless

Rekomendowane odpowiedzi

Powitać. Mam problem z zawieszeniem z tyłu. Wahacze poprzeczne po obu stronach wyglądają jak na załączonym zdjęciu. Chciałbym się dowiedzieć czy dużo jest roboty z ich wymianą? Po ostatniej małej trasie po poklejonej drodze tak zarzuca d*pą że strach jechać. Dzisiaj testowane na mokrym, drewnianym moście - od razu postawiło mnie bokiem przy 40km/h. Z tego co widzę jedna śruba przy zwrotnicy jest od regulacji kąta nachylenia, ta przy sankach jest raczej normalną śrubą - mam rację? Zapodajcie jakieś rady na co uważać, jak się przygotować cenowo do tego. Od razu zaznaczam że reszta zawieszenia w eleganckim stanie - zero luzów. Na szerpakach nic nie wyszło - dopiero z breszką w dłoni wymacałem co i jak.wahacz poprzeczny tył lewy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mocno skorodowane to wymień w całości, jak materiał wahacza ok to wymień same tulejki na Lema lub Ori. Do wymiany potrzeba opuścić sanki żeby wyciągnąć śrubę wewnętrzną. Zewnętrzna śruba ma regulację mimośrodową. Po wymianie trzeba zrobić geometrię. Warto dać nowe śruby, a jak są ok to chociaż nowe nakrętki.

Wszystkie numery części znajdziesz w ETKA on-line. W odpowiednim dziale forum jest temat z instrukcją obsługi takiego programu przez www.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...