Skocz do zawartości
IGNOROWANY

multitronic 0AW brzęczenie podczas przyspieszania.


Hubi610

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

Mam taki problem choć nie występuje on zawsze bądź nie zawsze to słyszę a mianowicie podczas przyspieszania (jeżdżę raczej spokojnie i na niskich obrotach) słyszę jakby brzęczenie. Nie odczuwam przy tym żadnych wyczuwalnych wibracji ani na kole kierownicy ani nadwoziu. Na wyższych obrotach brzęczenie ustaje lub jest mniej słyszalne. Trochę to przypomina taki blaszany brzęk. Poza tym skrzynia regularnie serwisowana, płynnie zmienia biegi i nic więcej nie zauważyłem. Czy ktoś miał cos podobnego? Co należałoby sprawdzić? Skrzynia ma 171tys i jest świeżo po wymianie wszystkich olejów i filtrów. Spód bez żadnych oznak wycieków, bez luzów itp

Będę wdzięczny za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, czy to brzęczenie słychać tylko przy mocniejszym przyspieszaniu? Miałem tak po tym jak raz chciałem szybko zawrócić i na wstecznym szarpła mi skrzynia mocno. Okazało sie, że to pół oś do wymiany z lewej strony. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej bym obstawiał, że to dźwięk na niskich obrotach wynikający z chwilowego obciążenia napędu. Albo jakaś blacha przy skrzyni lub wydechu rezonuje. Przy mocniejszym dodaniu gazu znika. Sprawdzę przy okazji te półosie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pojawił się nowy objaw a mianowicie musiałem szybciej ruszyć a samochód stał mimo wyższych obrotów, trwało to że 2s i potem nastąpiło jakby niemiłe szarpnięcie. Przez jakiś czas skrzynia jakby się ślizgała i była głośniejsza potem wszystko wróciło do normy. Co to może być? Adaptacja,? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem ake po 50 km szybkiej jazdy nie uzyskałem wymaganej temp. Osiągnąłem niecałe 70C.

Serwisant twierdzi że to osłona termiczna. Mamy to za tydzień sprawdzić. Dam znać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa była na szczęście bagatelna mianowicie osłona 3 lampy światła stop powodowała wibrację o tylną szybę. Po podłożeniu kawałka pianki wibracje zniknęły ?

dzięki za wszystkie sugestie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...