Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4, B5, AJM] Crash shutdown activated 18017 w ECM/ECU


maestrus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przejrzałem forum i znalazłem wiele różnych tematów jednak nie do końca pasujących do mojego przypadku.

Mam błąd 18017 w sterowniku ECM, czyli crash shutdown activated. Niestety kodu nie da się skasować bo natychmiast wraca.

Jeżeli chodzi natomiast o AirBag moduł nie zgłasza żadnych problemów. Sprawdziłem więc połączenia między modułem AirBag i ECM, które są OK.

Zrobiłem pomiar parametrów w module AirBag i tutaj wszystko jest w porządku - są 2 poduszki - kierowca/kierownica + pasażer dash. Obie sprawne.

2x napinacze pasów również OK (pomiar prawidłowy).

Auto nigdy nie uczestniczyło w wypadku, mam go od 2004 roku.

Problem zaczął objawiać się nie działającym zamkiem centralnym - moduł w bagażniku z prawej strony (Avant). Myślałem, że to wina zamka początkowo dlatego mam drugi ale to nie rozwiązuje problemu.

Zamek centralny raportuje błąd 1366 - właśnie ze względu na obecność błędu 18017 w sterowniku ECM.

Pomyślałem, że być może winne są czujniki zderzeniowe boczne, więc na wszelki wypadek sprawdziłem okablowanie oraz je wymieniłem - jednak efekt jest ten sam (to był taki trop w ciemno gdyż nie miałem już pomysłu - sterownik AirBag raportuje odłączone czujniki zderzeniowe poprawnie a po podłączeniu i skasowaniu błędów jest OK).

Podsumowując:

1. w airbag ecm błędów brak

2. w airbag sprawdziłem carprog crash data - brak

3. ecm raportuje 18017 błąd

4. okablowanie między ecm i airbag ecm sprawdzone - OK

5. centralny zamek dostaje sygnał z ecm i raportuje błąd 1366

 

Być może ktoś ma jakiś pomysł co jeszcze sprawdizć aby coś podpowiedzieć?

 

Dziękuję.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...