Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z przełączaniem z benzyny na LPG


lewy1092

Rekomendowane odpowiedzi

Audi A4 B6 2.0 130 KM (2004)

Dzień Dobry Państwu,

Mam pewien dziwny problem z przełączaniem się na LPG od kilku dni. Wygląda to następująco. W ostatni wtorek wyjechałem z garażu podziemnego, przejechałem około 1-2 km i samochód się poprawnie przełączył na LPG, pojechałem na stację zatankować, więc zajęło mi to nie więcej niż 5 minut. Po powrocie do samochodu uruchomiłem silnik i miałem status "oczekiwanie na gaz", czyli tak jakby od nowa się nagrzewał mimo, że temperatura wody ma poprawnie 90 stopni. Samochód przełączył się na LPG po około 3-4 minutach dalszej jazdy. Wróciłem do garażu podziemnego i rano wyjechałem do pracy. Na LPG przełączył się dopiero po 35 minutach od uruchomienia silnika ! Następnie samochód stał 9 godzin na zewnątrz, (temperatura około 5 stopni na zewnątrz), uruchomiłem pojazd i tutaj już poprawnie po kilku minutach dalsza podróż odbyła się na LPG. Następnego dnia ponownie taka sama sytuacja i przełączenie tym razem po ponad 40 minutach po wyjeździe z garażu podziemnego. Popołudniu ruszyłem spod pracy (samochód stał na dworze) i normalnie po kilku minutach znowu jedziemy na LPG. Ostatniej nocy nie wstawiłem auta do garażu podziemnego i stał całą noc na zewnątrz w temperaturze 2-3 stopnie. Uruchomiłem silnik i tym razem poprawnie przełączenie na LPG po kilku minutach bez żadnego problemu. Przyznam szczerze, że kompletnie tej zależności nie rozumiem. Na logikę powinno być na odwrót, czyli po postoju w garażu auto powinno się szybciej przełączać na LPG a tak nie jest. Instalacja Stag, wymieniane ostatnio filtry, dysza i 4 wtryskiwacze (jeden padł, więc siła rzeczy wymiana wszystkich). Po przełączeniu na LPG silnik pracuje równo i moc ma też odpowiednią. Jeżeli chodzi o sam silnik to około miesiąc temu wymieniony termostat i rozrząd. Auto rozgrzewa się poprawnie, nawet po około 30 minutach bez przełączenia stawałem i podnosiłem maskę i silnik jest ciepły, reduktor także. Gdyby nie fakt, że po postoju na zewnątrz przełącza się szybko to stawiałem na czujnik temperatury reduktora, ale w tych okolicznościach to chyba pudło.

 

Czy miał ktoś podobny problem albo może podpowiedzieć co może być przyczyną? W sobotę wybieram się dopiero do gazownika, który serwisuje mi instalację na konsultację, ale samemu też chce poszukać przyczyny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lewy1092 napisał:

Czy miał ktoś podobny problem albo może podpowiedzieć co może być przyczyną? W sobotę wybieram się dopiero do gazownika, który serwisuje mi instalację na konsultację, ale samemu też chce poszukać przyczyny :)

Zapewne czujnik temperatury reduktora zaczyna padać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, pila24 napisał:

Zapewne czujnik temperatury reduktora zaczyna padać.

To tak jeszcze dodam, że do trzech razy sztuka. Dzisiaj dzień auto postawione cały dzień na zewnątrz i normalnie się przełączył na LPG, a temperatura blisko zera i śnieg. Jakby nie te trzy wyjątki to też bym stawiał na czujnik temperatury ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd będzie zapisany w sterowniku lpg,więc jak szwankuje czasami to ślad usterki jest podany 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.11.2021 o 18:13, pila24 napisał:

Błąd będzie zapisany w sterowniku lpg,więc jak szwankuje czasami to ślad usterki jest podany 

Potwierdziło się, że to faktycznie czujnik temperatury reduktora już się "kończył" ;) Błąd w sterowniku też widoczny - "Nagła zmiana temperatury reduktora". Dziękuje za pomoc i temat można zamknąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...