Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dodatkowe ledy


4ndr13j

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem takie lampki 

ALLEGRO.PL

 z myślą o podłączeniu ich tak aby świeciły podczas jazdy na nogi/ podłogę (miałem coś podobnego w poprzednim samochodzie i bardzo mi się podobało). Od strony kierowcy planuje podłączyć się pod przełącznik świateł, u pasażera pod oświetlenie kratki nawiewu. Jeśli chodzi o tył to nie mam pomysłu, w kostce fotela raczej nie da rady(?),  więc zostaje przedłużenie i podłączenie tak jak z przodu. 

Czy mój plan na podlaczenie jest w miarę rozsądny? Taka ingerencja nie spowoduje jakichś problemów z elektroniką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy auto wyposażone jest w oryginalne lampki oświetlenia przestrzeni dywaników ?

Jeśli tak, to proponuję dwa w jednym, i tu przykładowy link :

 Zamontowanie kupionego przez Ciebie oświetlenia led, spowoduje zbyt dużą intensywność emitowanego światła podczas jazdy. 

Proponowane przez Ciebie podłączenie do dwóch osobnych obwodów auta, też nie jest właściwe. Jeśli dobrze zrozumiałem, jeden z nich będzie podawał "sztywne 12V", a drugi (ten od piktogramu kratki nawiewu) "12V" z możliwością regulacji (regulacja natężenia świecenia deski i oprzyrządowania).

Podłączenie oświetlenia tylnych dywaników według logiki jego włączania, jaka Cię interesuje, to potrzeba pociągnięcia dodatkowych przewodów/przewodu (tu zależne od "elektryki" foteli przednich) do złącza i od niego, fotela/foteli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do regulacji natężenia oświetlenia - było one montowane jako dodatkowe wyposażenie, czy od któregoś momentu? W golfie to miałem a u siebie (03 rok) i u siostry w a4 (01) tego nie ma. Czy po prostu nie jestem świadomy tego w jaki sposób tym się steruje. 

Fotele mam skórzane z manułalną regulacją i pompowanymi lędźwiami.

Mówiąc o intensywności masz na myśli to że będzie zbyt jasno w środku i nie będzie to komfortowe podczas jazdy po zmroku? Tak jak pisałem miałem już coś podobnego i tamte ledy były sporo większe, i nie odczuwałem żadnego dyskomfortu a nawet jak pisałem wcześniej bardzo podobał mi się efekt wizualny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tomnik napisał:

Czy auto wyposażone jest w oryginalne lampki oświetlenia przestrzeni dywaników ?

Jeśli tak, to proponuję dwa w jednym, i tu przykładowy link :

Mam oświetlenie I myślałem o takim rozwiązaniu ale nie miałem pomysłu jak to wykonać. Masz może jakiś link do takich ledów? 

Kolega z linku podłączył dodatkowe przewody w taki sposób jak ja to planowałem więc mój pomysł chyba nie był zły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...