Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[2.0TDI BRD] Dławienie silnika przy wciśnięciu pedała gazu do końca.


rakovvski

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka może ktoś mnie tutaj nakieruje na powód usterki mojej a4 2.0tdi Pd BRD. Mianowicie gdy dodaję gwałtownie gazu wciskając pedał gazu w podłogę samochód zaczyna się przyduszać i szarpać tak jakby na chwilę mu brakowało paliwa i za chwilę wracało i znowu odcinalo. Jest to niebezpieczne np przy wyprzedzaniu kiedy chce się zabrać do wyprzedzania pedał gazu w podłogę i nagle to dziwne przerywanie/duszenie. Dodam że dzieje się tak tylko przy dużym obciążeniu gdy wcisnę pedał gazu do końca najczęściej w okolicach 2,5-3tys obrotów. Gdy przyspieszam z wciśniętym pedałem gazu na 2/3 wszystko jest okej auto przyspiesza płynnie bez żadnych objawów a gdy tylko wcisnę pedał gazu do końca zaraz zaczyna go dusic jakby nie miał podawane wystarczającej ilosci paliwa. Ma ktoś jakiś pomysł co to może być? Dodam tylko ze komputer żadnych błędów nie wykrywa. Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do sprawdzenia

- tandem pompa, czy podaje dobre ciśnienie,

- uszczelnienie pompowtryskow, można je dać do płukania chemicznego, przy zakładaniu i tak trzeba nowe uszczelki i śruby dać, śruby podobno innej siły dokręcenia niż ELSA podaje potrzebują, żeby to wszystko dobrze działało.

U mnie były skręcone na starych oringach i podobne objawy miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...