Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A6 C5 AFN] Problem z licznikiem km


madazaw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie. Ogólnie w zegarach wszystko działa, ale licznik kilometrów znacznie oszukuje, to znaczy pokazuje dystans mocno zawyżony (o jakieś 200%). Prędkościomierz raczej nie oszukuje i tak po subiektywnych odczuciach z jazdy jego wskazania są autentyczne. Co z licznikiem km? Auto ma automatyczną skrzynie 4 biegi. Idzie jakoś przekodować licznik, albo sprawdzić czy istniejące kodowanie jest poprawne. jak to zrobić. Przyczyn problemów poszukuję w 2 rzeczach. Nieudolne cofanie szafy w przeszłości auta i spartolenie naprawy skrzyni biegów. Podobno została wymieniona na nową. Oznaczenie się zgadza DMX. Czekam na pomysły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

impulastor

ech.. tego wyrazu mi zabrakło... musieli coś schrzanić albo zbieg okoliczności... możesz jakiegoś VAGa podpiąć? powinno coś być...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie skoro była robiona skrzynia to na pewno cos spartolili...albo impulsator juz padł...tuz po robocie skrzyni było wszystko ok czy tak juz było po naprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak było wcześniej bo kupiłem auto uderzone, zrobiłem a tutakie dziwy. Vaga mam, kodowanie sprawdzę. Jeśli padł impulsatorto chyba wogóle nie powinno się nic dziać na liczniku, a to wszystko elegancko. Podpowie mi ktoś jakiepowinno być kodowanie?

A6,modelowo 98,1.9TDI AFN,skrzynia autDMX.[br]Dopisany: 22 Kwiecień 2009, 21:18_________________________________________________...a może tak podłączyć Vaginę, polecieć w trasę,włączyć tempomat przy 90km/h i sprawdzić prędkość którą dostaje ECU z impulsatora i porównać toz prędkościamina czujnikach od ABS..w czasie jazdy? To wyjaśnisprawę oszukiwania skrzyni biegów.Jaka może być tolerancja? Wszystko super tylko vaga mam stacjonarnego (przez brak baterii w kompie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...