Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.0 TFSI ciepły odpala i gaśnie,


jaras99

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

jakieś dziwadła dzieją się z A3 8P 2.0TFSI CCZA. Nagle zaczął nierówno pracować, falowały obroty po czym zgasł. Zapala i gaśnie. Jak odpali się z wciśniętym gazem to odpali i silnik pracuje. Jak popuszczę gaz do poniżej 2k obr to zaczyna się telepawka i gaśnie.

Jak silnik ostygnie to można normalnie przejechać z 3km, po czym na niskich obrotach podczas jazdy zgaśnie i koniec jazdy. Odpalić można jak wyżej napisałem ale tylko z wciśniętym gazem. Ruszyć się niestety nie da po Stronic blokuje wszystkie koła.

Podobną sytuację opisałem w poniższym wątku. Objawy były identyczne i wymiana przepływki załatwiła wtedy temat.

Teraz problem jest bardziej złożony. Jak pierwszy raz zgasł to przeskanowałem dziada i znowu był błąd przepływki:

00256 - Mass Air Flow Sensor (G70) P0100-000-Supply Voltage.

Wymieniłem przepływkę ale tym razem nie pomogło. Skasowałem błąd, nie powrócił ale generują się kolejne, jak:

008213 - Intake Flap Position Sensor (Bank 1) P2015-000-Implausible Signal-Intermittent.

Mam standardowy problem z kolektorem ssącym a mianowicie wyrobienie tego trzpienia co rusza klapami. Czasami załapał checka na desce ale nic złego się nie działo. Wystarczyło, że docisnąłem trzpień, skasowałem błąd i spokój.

Czy wyżej opisana przypadłość to jednak wynik wadliwie działającego kolektora i to on sieje cały ferment?

 Auto z trasy zaholowałem do mechanika, nabiera tam mocy urzędowej a chłop nie wie co jest grane. Mówi, że to może być problem z wiązką silnika (poprzecierana) ale nie uśmiecha mu się tego robić. 

Macie jakieś sugestie gdzie szukać? trochę z tropu sprowadza mnie to, że dziwnie jakoś i błąd przepływki się pojawia, błąd klap kolektora:eusathink:

Edytowane przez jaras99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany. Wymiana kolektora ssącego wraz z czujnikiem położenia klap załatwiła teamt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...