Treść opublikowana przez jaras99
-
[B6 AVF] LY7W | S-line | BIX | DRL CLH | PDC | 1BV+talerze B5 | 320/288 | Quattro|BBS RS861 19' custom|GTC1549|FMIC
-
[B6 AVF] LY7W | S-line | BIX | DRL CLH | PDC | 1BV+talerze B5 | 320/288 | Quattro|BBS RS861 19' custom|GTC1549|FMIC
4. Coś dla oka. Czarne znaczki przód tył. Malowanie zacisków RAL3020 i oslon tarcz, nalepka plus klar.
-
[B6 AVF] LY7W | S-line | BIX | DRL CLH | PDC | 1BV+talerze B5 | 320/288 | Quattro|BBS RS861 19' custom|GTC1549|FMIC
3. Wymiana oleju w cześci mechanicznej skrzyni, 4L Castrol Transmax Manual, wymiana w części sprzegłowej 6L Castrol Transmax Dual, filtr zewnetrzny i wewnętrzny, tzw. smok.
-
[B6 AVF] LY7W | S-line | BIX | DRL CLH | PDC | 1BV+talerze B5 | 320/288 | Quattro|BBS RS861 19' custom|GTC1549|FMIC
2. Jako, że auto ze Szwecji, a tam zamiast soli sypią piachem I kamyczkami to dosyć mocno wypiaskowane były nadkola i progi. Tak więc demontaż i odświeżenie zaprawkowe
-
[B6 AVF] LY7W | S-line | BIX | DRL CLH | PDC | 1BV+talerze B5 | 320/288 | Quattro|BBS RS861 19' custom|GTC1549|FMIC
Miałem cos więcej napisać, to może zacznę od tego co się podziało po zakupie. Samochód ze Szwecji, 2016, 173 000 km, 2.0 tdi, 190KM, oczywiście quattro. Wyposażenie dosyć solidne🙃Za chwilę mija 3 miesiące od zakupu, w tym w czasie: 1. na pierwszy strzaļ kompletny rozrząd wraz z piaskiem napędu pompy oleju, pompa wody bez przesłony elektromagnetycznej. Do tego nowy pasek osprzetu, nowy napinacz, sprzęgło alternatora i naturalnie olej, wszytskie filtry. Oryginalny rozrząd był w opłakanym stanie standardowo przez podciekającą pompę wody. Na szczescie przesłona była zawieszona w pozycji otwartej. Dodatkowo pompa wody mocno zatarta, ciężko było kręcić nią w ręce.🤦♂️ na pewno nie wytrzymałoby to serwisowych 210tkm
-
[B6 AVF] LY7W | S-line | BIX | DRL CLH | PDC | 1BV+talerze B5 | 320/288 | Quattro|BBS RS861 19' custom|GTC1549|FMIC
Ktorego, białasa czy szarą? Bo obie latają po dzielni😉
-
[B6 AVF] LY7W | S-line | BIX | DRL CLH | PDC | 1BV+talerze B5 | 320/288 | Quattro|BBS RS861 19' custom|GTC1549|FMIC
Hejo. Małysz oczywiscie zostaje w rodzinie ale dołączył kolejny reprezentant. Jak tylko znajdę chwilę czasu to zaprezentuję
-
Hak holowniczy do Audi A4 B9
Dziękuję. Można by oczekiwać nieco więcej?. Pytanie moje co prawda dotyczy A6 C7 polift z takim kodem w liscie wysposażenia, no ale zakładam że to niczego nie zmienia, będzie tyle z tego wyposazenia ile napisałeś? przynajmniej będę miał pole do negocjacji bo przymierzam się do zakupu owej A6, a hak musi w przyszlosci być?
-
Hak holowniczy do Audi A4 B9
? czyli nic a nic nie jest przygotowane? Nawet nalepki w schowku o nośności haka do naklejenia??
-
Hak holowniczy do Audi A4 B9
Co dokładnie oznacza 1D8? Wiem że przygotowanie pod montaż haka, ale w praktyce co to oznacza? Czy poprowadzenie wiązki od przodu auta na tył samochodu i gotowa wtyczka „czekająca” na wpięcie w moduł?
-
Darmowy dekoder VIN Audi, grupy VAG oraz innych marek - dane techniczne oraz wyposażenie
jaras99 skomentował(a) Hugo wpis na blogu w Darmowy Dekoder VIN Audi, VAG i Inne Marki – Dane Techniczne i WyposażenieWAUZZZ4G7GN152294
-
Darmowy dekoder VIN Audi, grupy VAG oraz innych marek - dane techniczne oraz wyposażenie
jaras99 skomentował(a) Hugo wpis na blogu w Darmowy Dekoder VIN Audi, VAG i Inne Marki – Dane Techniczne i WyposażenieWAUZZZ4G4GN130933
-
Darmowy dekoder VIN Audi, grupy VAG oraz innych marek - dane techniczne oraz wyposażenie
jaras99 skomentował(a) Hugo wpis na blogu w Darmowy Dekoder VIN Audi, VAG i Inne Marki – Dane Techniczne i WyposażenieWAUZZZ4GXHN043880
-
[B6 AVF] LY7W | S-line | BIX | DRL CLH | PDC | 1BV+talerze B5 | 320/288 | Quattro|BBS RS861 19' custom|GTC1549|FMIC
Na pewno SKF, koszt nie pamiętam, coś około 250 zł
-
[B6 AVF] LY7W | S-line | BIX | DRL CLH | PDC | 1BV+talerze B5 | 320/288 | Quattro|BBS RS861 19' custom|GTC1549|FMIC
Poprzednia też DOLZ była. Miałem do wyboru Hepu ale właśnie Dolz, wziąłem tą drugą bo wytrzymała te 90kkm także można polecić
-
[B6 AVF] LY7W | S-line | BIX | DRL CLH | PDC | 1BV+talerze B5 | 320/288 | Quattro|BBS RS861 19' custom|GTC1549|FMIC
-
[B6 AVF] LY7W | S-line | BIX | DRL CLH | PDC | 1BV+talerze B5 | 320/288 | Quattro|BBS RS861 19' custom|GTC1549|FMIC
No 10 lat to już sporo czasu? skraplacz w sumie nie drogi element, 250 zł, osuszacz 50 zł, dysza rozprężna groszowe sprawy. Wymienić, sprawdzić szczelność, dobić i śmigać kolejne 10 lat? gtc na najmocniejszej mapie pompuje 1.725. To już chyba jej bezpieczny max
-
[B6 AVF] LY7W | S-line | BIX | DRL CLH | PDC | 1BV+talerze B5 | 320/288 | Quattro|BBS RS861 19' custom|GTC1549|FMIC
Mam, NRF
-
[B6 AVF] LY7W | S-line | BIX | DRL CLH | PDC | 1BV+talerze B5 | 320/288 | Quattro|BBS RS861 19' custom|GTC1549|FMIC
Dam znać bo to Klimiarz zamawiał jakiś tam swój ulubiony zamiennik?
-
[B6 AVF] LY7W | S-line | BIX | DRL CLH | PDC | 1BV+talerze B5 | 320/288 | Quattro|BBS RS861 19' custom|GTC1549|FMIC
Wystąpiły problemy z klimą. Przestała chłodzić w upalne dni a niedawno po serwisie. Pierwsze co zauważyłem to rurka do parownika cała w szronie a powrót ciepły wizyta u klimiarza i okazało się, że zostało tylko 100g czynnika. Skrupulatne poszukiwanie nieszczelności. Detektor gazów podczas pracy klimy piszczał tutaj, wymienione zostały dwa oringi Ponadto, po zmoczeniu wodą z płynem skraplacza w dwóch miejscach delikatnie bąbelkowało. Skraplacz był ori z 2004, mocno już wysłużony. finalnie wymiana oringów, nowy skraplacz, próba szczelności i jak narazie wszytsko ok i oby tak zostało
-
Klimatyzacja - Diagnostyka i interpretacja bloków pomiarowych / Dobór nowego kompresora / Teoria
Temat u mnie wygląda na zamknięty. Oringi wymienione ale okazało się również po dokładnym sprawdzeniu całego układu, że 20 letni skraplacz zakończył żywot. Dwie mikro dziurki były. aktualnie w aucie lodówka i oby tak pozostało
-
Klimatyzacja - Diagnostyka i interpretacja bloków pomiarowych / Dobór nowego kompresora / Teoria
Wymieniali dyszę ale przecież do jej wymiany nie trzeba tam rozkręcać. nie macie nr tych oringów?
-
Klimatyzacja - Diagnostyka i interpretacja bloków pomiarowych / Dobór nowego kompresora / Teoria
Problem leży tutaj, jest nieszczelność. Po jakimś miesiącu od nabicia zostało tylko 100 g czynnika. Po nabiciu klima hula. Detektor piszczy właśnie tutaj. Podrzuci ktoś nr uszczelki w tamtym miejscu?
-
Klimatyzacja - Diagnostyka i interpretacja bloków pomiarowych / Dobór nowego kompresora / Teoria
Bierzesz to za pewniaka? Jak powinno być prawidłowo? Dłuższą stroną (tą w kolorze)w kierunku parownika ? żeby klimiarz taką wtopę zaliczył ?
-
Klimatyzacja - Diagnostyka i interpretacja bloków pomiarowych / Dobór nowego kompresora / Teoria
Cześć, miesiąc temu bieżący serwis klimy z wymianą osuszacza i dyszy rozprężnej (pomarańczowa). Czynnik dobity na full, próba szczelności, wszystko ok. czym cieplej na zewnątrz tym wydajność klimy spada. Dzisiaj przy +33 na zewnątrz klimy praktycznie brak. Błędów brak, wykonałem profilaktycznie nastawy podstawowe. Rurka przy podszybiu ta cieńsza po chwili pracy na postoju z grubą warstwą szronu, grubsza natomiast ciepła. Poniżej foty z bloków pomiarowych zaraz po uruchomieniu klimy (11 bar) oraz po 5 minutach pracy na postoju. Nakierujcie proszę gdzie szukać problemu? Dysza zapchana? Ale jest nowa. Stara pod dwóch latach miała na sobie jakieś mikro ślady zaolejenia i to tyle