Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi a4 b8 2.0 TDI 105 kW. Wypad dolny wąż chłodnicy


Cupak

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka dzisiaj po trasie około 100 km zgasiłem auto i po jakiś 10 minutach zapaliłem i po chwili wyskoczył mi błąd że nie mam płynu w chłodnicy więc szybko zgasiłem patrzę pod maskę a tam dolny wąż od chłodnicy spadł i cały płyn wyciekł. Więc go założyłem i nalałem nowy płyn ale mi znów wyciekł na zgaszonym silniku ale nie wiem skąd bo nie widać ale napewno nie z dolnego węża chłodnicy, jedynie pod auto jak patrzyłem to kapało z osłony pod silnikiem. A że musiałem auto dowieść do domu to kupiłem jeszcze jeden płyn nalałem zapaliłem silnik i po 5 km zatrzymałem się zgasiłem i do lałem bo ubyło tego płynu ale bardzo mało może z pół litra więc do lałem do maximum i zrobiłem znów z 5 km stanęłem pod domen zostawiłem z 10 minut odpalonego i ani trochę już nie ubyło i nigdzie nie widać wycieku. Ktoś coś orientuje się od czego to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt wczesniej nic nie robił z układem chłodzenia przy aucie ? Jak wyleciał Ci prawie cały płyn to trochę mineło zanim dolałeś do pełna... w tym czasie otwierał się termostat i odpowietrzał się układ jak jechałes do domu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy coś robił bo auto kupiłem z dwa tygodnie temu a prawdy się nie dowiesz. Przyjechałem teraz po 11 godzinach jak mnie nie było a auto stało i ubyło płynu z MAXIMUM do MINIMUM czyli nie dużo a pod autem kropka jak by powolutku w jednym miejscu delikatnie kapało. Patrzyłem w zbiornik płynu i nie widać tam oleju, także patrzyłem w zbiornik oleju i czysciutko nie ma płynu. Na zgaszonym i zimnym silniku węże jeden i drugi od chłodnicy, miękki na tyle żeby wcisnąć a po wciśnięciu delikatnie poziom płynu chłodniczego w zbiorniku się podnosi.

 

PS: Dzisiaj znowu rano się obudziłem i ani troszeczkę nie zeszło płynu

Edytowane przez Cupak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolej do maxa i obserwuj ;) ktoś może do końca nie dopchał węża i nie zaskoczył na zatrzask. W b5 miałem tak, że ktoś założył odwrotnie metalową spinkę i też wywaliło wąż. Ostatnio w turanie jakiś magik montował wąż od intercoolera i też odwtornie założył spinke. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...