Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Pisk w czasie jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witajcie,

 

Chwilę temu wymieniłem tarcze i klocki na przodzie.

Trzeba było wymienić obydwa przewody giętkie.

A z lewej też sztywne (przy zacisku i aż do ABS).

Z prawej wszystko ok. Z lewej guma tłoczka była przecięta. Tłoczek w super stanie - tylko wymiana gum tłoczka i prowadnic i dokładne oczyszczenie (tak, że jeść można). Tłok posmarowany, wchodził z wciskiem rękoma. Odpowietrzenie wszystkich kół. Pedał twardy.

Co się dzieje teraz...

Po przejechaniu kilkunastu kilometrów - lewa felga ciepła, wyraźnie ciepła ale nie gorąca jak diabli.

Po zdjęciu koła, tarcza kręci się z oporem. Ponowne rozkręcenie, rozruszanie i skręcenie z powrotem.

Jest lepiej, ale po kilkudziesięciu kilometrach felga znowu ciepła - chociaż mniej.

Co WAŻNE, po nagrzaniu hamulców i jeździe ok 80 kilometrów/h pojawia się pisk - podobny temu gdy pociąg hamuje i wjeżdża na peron.

Ustaje od razu po wciśnięciu pedała hamulca.

Pojawia się z powrotem szybko po odpuszczeniu pedała.

Zmienia "barwę" wraz ze zmianą kierunku jazdy - kręceniem kierownicy.

Gdy hamulce "ochłoną" ostygną, dźwięku nie ma - problem pojawia się po jakimś tam nagrzaniu.

Zamieszczam filmik.

Bardo proszę o pomoc, może ktoś to miał.

Czy mam przestać się z tym zaciskiem pierd***** któryś już tydzień i po prostu zamówić nowy?

Fakt, jest problem bo mój model to przejściowy i zacisk an przód jest już prawie nie dostępny, ale jeszcze się da....

 

Najlepsze pozdrowienia Wam

 

Edytowane przez focus1988

Opublikowano

Nie wiem w jaki sposób odpowietrzałeś ale jeśli normalnie pompując pedałem i upuszczając płyn odpowietrznikiem to proponuje jeszcze ze dwa razy ponowić ten proces. Ciężko w ten sposób za pierwszym razem idealnie odpowietrzyć skoro cały zacisk był rozbierany i dodatkowo wymieniane przewody.

Opublikowano
  • Autor

Dziękuje Tobie!

Zrobie tak. Bo prawdą jest że po drugim rozebraniu, ale także odpowietrzeniu tego zacisku było troche lepiej!

Dam znać czy to wystarczyło niestety to będzie w przyszlym tygodniu.

Sytuacja dziwna bo nie widać bombelka powietrza w wężyku, ale może cholera gdzieś tam siedzi drobna i rozpręża się nieco od ciepła.

Edytowane przez focus1988
Dopowiedzenie słowa

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Prawdopodobnie był to efekt docierania tarcz i klocka w tej części. Problem minął samoistnie bez dodatkowej ingerencji. Nie zrobiłem co prawda dużego przebiegu, ale temat można zamknąć.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.