Treść opublikowana przez focus1988
-
Pisk w czasie jazdy
Prawdopodobnie był to efekt docierania tarcz i klocka w tej części. Problem minął samoistnie bez dodatkowej ingerencji. Nie zrobiłem co prawda dużego przebiegu, ale temat można zamknąć.
-
Pisk w czasie jazdy
Dziękuje Tobie! Zrobie tak. Bo prawdą jest że po drugim rozebraniu, ale także odpowietrzeniu tego zacisku było troche lepiej! Dam znać czy to wystarczyło niestety to będzie w przyszlym tygodniu. Sytuacja dziwna bo nie widać bombelka powietrza w wężyku, ale może cholera gdzieś tam siedzi drobna i rozpręża się nieco od ciepła.
-
Pisk w czasie jazdy
Witajcie, Chwilę temu wymieniłem tarcze i klocki na przodzie. Trzeba było wymienić obydwa przewody giętkie. A z lewej też sztywne (przy zacisku i aż do ABS). Z prawej wszystko ok. Z lewej guma tłoczka była przecięta. Tłoczek w super stanie - tylko wymiana gum tłoczka i prowadnic i dokładne oczyszczenie (tak, że jeść można). Tłok posmarowany, wchodził z wciskiem rękoma. Odpowietrzenie wszystkich kół. Pedał twardy. Co się dzieje teraz... Po przejechaniu kilkunastu kilometrów - lewa felga ciepła, wyraźnie ciepła ale nie gorąca jak diabli. Po zdjęciu koła, tarcza kręci się z oporem. Ponowne rozkręcenie, rozruszanie i skręcenie z powrotem. Jest lepiej, ale po kilkudziesięciu kilometrach felga znowu ciepła - chociaż mniej. Co WAŻNE, po nagrzaniu hamulców i jeździe ok 80 kilometrów/h pojawia się pisk - podobny temu gdy pociąg hamuje i wjeżdża na peron. Ustaje od razu po wciśnięciu pedała hamulca. Pojawia się z powrotem szybko po odpuszczeniu pedała. Zmienia "barwę" wraz ze zmianą kierunku jazdy - kręceniem kierownicy. Gdy hamulce "ochłoną" ostygną, dźwięku nie ma - problem pojawia się po jakimś tam nagrzaniu. Zamieszczam filmik. Bardo proszę o pomoc, może ktoś to miał. Czy mam przestać się z tym zaciskiem pierd***** któryś już tydzień i po prostu zamówić nowy? Fakt, jest problem bo mój model to przejściowy i zacisk an przód jest już prawie nie dostępny, ale jeszcze się da.... Najlepsze pozdrowienia Wam IMG_4105.MOV
-
Samochód gaśnie odrazu po uruchomieniu.
Dzień dobry/Dobry wieczór Auto gaśnie od razu po uruchomieniu - nie za każdym razem (aczkolwiek często). Kiedy po starcie podtrzymam obroty przez chwilę powyżej 1000 rpm auto nie zgaśnie. VAG za każdym razem po takim incydencie pokazuje błędy: Engine: 17978 - Engine Start Blocked by Immobilizer P1570 - 35-10 - - - Intermittent Immobilaizer: 01176 - Key 07-10 - Signal to Low - Intermittent Zaczęło się po odwilży zimowej. Kontrolki od Immobilaizera są w porządku. Nie sygnalizują żadnych problemów. Mam klucze zapasowe i awaryjne, ale używanie ich problemu nie rozwiązuje. Może do Strefy 11 to się nie nadaje, ale jest kłopocik. Wiecie co to może być?
-
Czyszczenie przepustnicy w A4 B5 1.8 ADR
Czy zapalająca się na chwilę czerwona lampka od oleju może być efektem zapchanej odmy? Zapala się, gdy olej ma już normalną temperaturę pracy i przeważnie w momencie ruszania z postoju. Klimatronik nie pokazuje szczególnych wahań obrotów silnika. Na jałowym trzyma równo (wartość z klimatrnika: 7800/8200 naprzemiennie). Gdy silnik już pochodzi czuć większe szarpanie przy ruszaniu z postoju. W korku itd. Wiązałem to z zużyciem sprzęgła, ale może nie?
-
Wymiana nagrzewnicy A4 B5 film
Absolutny mistrz! Mistrz!
-
Pomocy! Silniczek V85 odmrażania klapy na nogi
OPIS W DECHĘ, ALE.. Tę blachę co odgiąłeś należało by lepiej odkręcić zupełnie, ale jak odkręcić tę najwyżej położoną śrubę...
-
Klimatronic, tylko ciepło i na szybę.
Mruganie klimatronika po włączeniu silnika świadczy o braku czynnika w układzie. Reszta objawów obadana jest też na forum.
-
[B5 ADR] Mało płynu chłodniczego, dziwne właściwosci płynu.
Witam serdecznie mam A4 B5 1.8 ADR z 1996 benzyna bez turbo Płynu chłodniczego w zbiorniczku wyrównawczym jest już na poziomie MINimum. Chciałem zrobić dolewke, ale nie wiem jakiego płynu dolać i czy nie muszę spuścić starego. Płyn który jest w zbiorniczku ma zabarwienie żółto/pomarańczowe i wytrzymuje do -15 C jak wykazał glikometr, nie jest też zbyt tłusty. Wyczytałem w AUDI: Sam naprawiam, że w A4 do VI.96 roku był lany G11 który jest zielony, a w puźniejszym okresie G12 który jest czerwony. W nowszych już samochodach był lany G12 plus, który jest różowy. Moja Aldona jest z 24.01.1996. W związku z tym nie mam pojęcia co mam w tym zbiorniczku czy to może płyn G12 był już tak bardzo mieszany z wodą? Płyn ten był wymieniany z tego co moge wyczytać z karteczki przyklejonej na szkielecie maski obok chlodnicy w lutym 2008 roku. G12 A8D do -24 C jednak pomiar wyraznie pokazal, ze ktoś dolewał czegoś więcej. W zwiazku z tym moje pytanie czy to może być G12 (czerwony) i czy musze spuscic tego plynu i wlac nowego czy nie koniecznie moge dolac czerwonego G12. Dodam, ża auto jest sprowadzone od roku i nie widzialo jeszcze żadnego polskiego mechanika. Kupiony został z autoryzowanego serwisu vw/audi z Niemiec i mial autentyczny przebieg 57 000 km, tam miał zrobioną wymiane pasków rozrządu, oleju i być może tym sie nie zajeli. Prosze o pomoc.i dziękuje za uwage
-
Kody climatronika Audi A4 B5
a w mojej czerwoniutkiej, landrynce z 96-tego, tez zadzialaja te wszystkie kody? pytam bo jutro dopiero bede mogl sprzawdzic
-
[B5 1Z] Moje błękitne Audi
śliczna niunia
-
[ALL B5] Czerwona kusicielka heheh...
http://img525.imageshack.us/img525/3070/beach001cx5.jpg moze sie uda tak, ale nie bede obnizal
-
[ALL B5] Czerwona kusicielka heheh...
nooo aby sunęła lepiej asfaltem, ale jak jade wertepami przez polskie wioski to wole siedziec wyzej nad ziemią Jak uważasz ;p
-
[ALL B5] Czerwona kusicielka heheh...
Tak jak mówisz, ale obniżanie mnie nie bawi. Nie na takie warunki jakie mamy w Polsce Żeby autobahny był ;( nie dożyje
-
[ALL B5] Czerwona kusicielka heheh...
jak narazie nie moge zarejestrowac, to sie ciiiignie ;/ ale co to za piorun, jak sie prowadzi pięknie, pięknie rpzyspiesza ale tu nie ma autobahnów, i jak narazie to rozgladam sie za dywanikami i alufelgami z czarnym srodkiem i srebrnymi okręgami audi
-
[ALL B5] Czerwona kusicielka heheh...
Siemka znowu No pochwale sie, ale tylko wam. Narazie nie ma nic specjalnego. Mam fotki mojej dopiero co nowo nabytej kobiety. Jeszcze jak "żeśmy" byli w Reichu kilka dni temu. Audi A4, limuzyna z 1996 roku 1.8 w benzynie 5V. El. lusterka, szyby, klima, alusy. Dość miło. Jestem jeszcze w trakcie rejestracji... w tej Polsce. eh Ładnie ją polerowałem w Danenbergu ;] <3
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam kolegów i koleżanki Audi to jest to.