Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak biegów w automacie czy poszło sprzęgło hydrokinetyczne??


Seth27

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam audi a4 b5 1.8 z LPG rok 1996 w automacie.

Dziś w drodze do pracy (trasa około 4 km) przed samym wjazdem na parking, podczas zwalniania auto zrzucilo bieg normalnie jednak po dodaniu gazu rosły obroty lecz prędkość nie. Niestety  z pracy dosłownie po 1 km sytuacja się pogorszyła, przy ruszaniu już miał problem w ogóle wrzucić drugi bieg. Jak się auto zgasi i ponownie odpali po kilkudziesięciu sekundach można jechać "normalnie" w sensie zmienia biegi ale też max kilkadziesiąt sekund po czym jakby bieg "wypadał" i zachowuje się auto jak na luzie. Wajchowanie między D, R czy 1, 2, 3, nic nie daje, nie ma żadnej reakcji. A po ponownym odpaleniu, znów działa chwilę dobrze. Czy to padło sprzęgło hydrokinetyczne czy coś innego? Może miał ktoś taki przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak olej jest i to czyściutki sprawdzałem, zresztą był wymieniany jakieś 3tys km temu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z odczytu błędów. Błędów nie ma żadnych, skrzynia pokazuje normalnie na którym biegu jest itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi zrobione. Powodem był zapchany filtr oleju w skrzyni (rzadkość ale u mnie się to zdarzyło). Po wymianie filtra na nowy biegi wchodzą elegancko. Piszę jakby ktoś miał kiedyś podobny problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...