Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skrzypienie z okolic sprzęgła


kubicv10

Rekomendowane odpowiedzi

Pany czy to pompa sprzęgła? Mogę to nasmarować czy kwalifikuje się do wymiany.. Przyszarpywanie przy ruszaniu czasami.  W bucie nie czuć ale ręka jak wciskam to ewidentnie nie chodzi gladziutko pedał. Nie ma wycieku, płynu nie ubywa 

Edytowane przez kubicv10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam to samo, ale jeszcze się za to nie zabrałem. Jak patrzę na Twój filmik to moim zdania ta sprężyna generuje ten dźwięk. Posmaruj ten plastik, w którym jest ona osadzona smarem polimocznikowym lub czymś innym i daj znać czy pomogło :) 
image.png.02041f89cf8cb95ba3aa7758a0a32e48.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku myślałem, że to ta spręzyna, też nagrałem filmik. Spsikałem smarem te miesjca gdzie ona siedzi ale nic. Dopiero spsikałem te pompe sprzęgła,  to praktycznie ustało. Wrzuce zaraz jak się zachowuje :D tylko skończe dorabniać podświetlenie nóg, bo jak już sciągnąłem osłone pod kierownicą to się zacząłem bawić :O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmotywowałeś mnie do sprawdzenia u siebie :D wyciągnąłem te sprężynę całkowicie i to nie ona :kwasny: skrzypi tłoczek w pompie sprzęgła, popsikałem silikonem do uszczelek i ustało, ale ciekawe na jak długo. Na razie tak zostawiam, ale pewnie za jakiś czas trzeba będzie się pochylić nad wymianą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest trochę lepiej, nie zlikwidowało całkiem skrzypienia ale jak się nic nie pogorszy to za parę dni psikne jeszcze trochę i tyle. Ręką czuć, że wchodzi bardziej płynnie ale nie jest to takie jakie powinno być. Na razie zostawiam ale pewnie trzeba też będzie wymienić :/

 

Edytowane przez kubicv10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...