Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 b6 2.5 tdi 180ps tiptronic - nie odpala


sirmonk

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent a4 b6 2.5tdi nie odpala, rozrzad ustawiony poprawnie na blokady nie na oko, na plaka odpala, pierwsza diagnoza padł sterownik bo był komunikat o braku komunikacji z pompą, oddana do PHU OMEGA, gdzie ponoć został naprawiony, następnie montaz i nadal to samo nie odpala, brak paliwa w przewodach, idąc dalej tym tropem zarzuciłem druga pompe 106L z a6 c5, immo wcześniej zrzuciłem tacho, zaadaptowałem nową pompe wszystko ładnie zgralo,  a dalej ten ch.. nie chcę odpalać, cisnienie paliwa w przewodach podczas kręcenia jest duze, pompa odpowietrzona porządnie Zero bąbli,  ktoś pisał że można źle założyć pompę wtryskowa o 180stopni, nie da się bo jest tylko 1dziura w kole przez którą blokuje się pompę!!  Teraz pytanko odnośnie sprawdzenia ustawienia wartości w vcds czy mogłem źle ustawić pompę o 1 ząbek np. Bo już brak pomysłów,.... oraz jak ustawić poprawnie kat wtrysku bez lawety i mechaników i nie piszcie mi tu o stole probierczym bo pompa założyłem z odpalającego auta która sam wykrecilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa z a6 nie bedzie dzialac. Tam komunikacja jest po k-line Pierwsza pompa do naprawy. Pewnie wymienili tranzystor dawki tylko a trzeba naprawic komunikacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do dwoch  gości od sterownikow I mówili ze możnaż a6c5  zaadaptować ją na spokojnie o ile numery się jej zgadzają w tym przypadku końcówka 106L,  więc już nie wiem kogo słuchać, przecież żadnych błędów w vcds nie ma ze brak komunikacji z pompą oraz ładnie dopisało pin do sterownika pompy,     a czy może w takim razie zostawić dół pompy z a6c5 a sterownik dać z a4?? Co o.tym sądzisz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa z a6c5 działa, dzis została uruchomione auto także kolego nadybek nie wprowadzaj mnie i innych w błąd bo się mylisz i nie masz pojęcia, pewno gdzieś wyczytałeś bo ktoś tam napisał bez wiedzy, jeśli zajdzie taka potrzeba pomogę innemu forumowiczowi uruchomić jego audice łącznie z wyciągnięciem pinu na miejscu u mnie lub u niego w miarę możliwości dojazdu

Edytowane przez sirmonk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blad nie blad a6c5 180km (ake) w tipie powiniem miec pompe z koncowka 106e ktorej nie da sie dopisac do a4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli się mylisz I ma pompe z końcówka L to co wtedy?, i skoro dało się dopisać to co w takim razie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra przyznaje racje. W a6c5 od 2003r w ake i bau wystepowaly pompy 106L. Oczywiscie jak pompa ma to samo oznaczenie to nie wazne z czego pochodzi i musi smigac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...