Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dławi się na zimnym, muli na wolnych obrotach


D4wek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 
Pacjent audi a4 b5 1.8t ANB Quattro, dwa tygodnie temu po odpaleniu auto od razu gasło i doszedłem do usterki, a mianowicie odpiąłem wtyczkę od przepływki i auto odpaliło, po włożeniu wtyczki momentalnie gasł. Wyciągnąłem przepływkę w celu zamówienia nowej po numerach i się okazało że od paru lat jeździło na przepływce od 1.9tdi. Zamówiłem odpowiednią do tego silnika nową boscha i autko ożyło, kultura pracy silnika znacznie się poprawiła. Od dłuższego czasu autko ma jeszcze problem, że po odpaleniu na zimnym silniku po ruszeniu ma muła, wciskam gaz w podłogę a obroty stoją w miejscu trwa to z 10sekund po czym wszystko wraca do normy i problem ustaje. Na rozgrzanym już silniku autko generalnie jeździ sprawnie lecz wydaję mi się, że ma problem na niskich obrotach, długo się zastanawia przy dynamicznym ruszaniu i jazda w korkach sprawia problemy gdyż podczas toczenia się na samym sprzęgle, po musnięciu gazu obroty leciutko spadają i zaczyna "żabkować". Po podpięciu do VAGA wyświetla następujące błędy:

17521 - Oxygen (Lambda) Sensor: B1 S1: Internal Resistance too High
        P1113 - 35-10 - - - Intermittent

18014 - Rough Road/Engine Torque Signal from ABS: Electrical Malfunction
        P1606 - 35-00 - -

Po skasowaniu błąd sondy znika i wraca po paru dniach ten drugi nie da się usunąć choć ABS działa i nie wyświetla żadnych komunikatów.
Czy sonda miała by wpływ na pracę silnika na zimnym czy dopiero zaczyna pełnić funkcję gdy katalizator się nagrzeje do odpowiedniej wartości?
Autko wyposażone jest w instalację LPG lecz tak samo się zachowuje na PB, czy źle wyregulowana instalacja miała by wpływ na te objawy.
Wykonałem logi na PB oraz grupę 002+033 na LPG, prosiłbym o ocenę i pomoc w rozwiązaniu problemu.

PB:
statyczne:

VAGLOGI.PL

VAGLOGI to usługa która pozwoli Ci przesłać logi z programu VCDS lub VAG-COM i udostępnić je w przyjaznej formie np. na forum
VAGLOGI.PL

VAGLOGI to usługa która pozwoli Ci przesłać logi z programu VCDS lub VAG-COM i udostępnić je w przyjaznej formie np. na forum

dynamiczne:

VAGLOGI.PL

VAGLOGI to usługa która pozwoli Ci przesłać logi z programu VCDS lub VAG-COM i udostępnić je w przyjaznej formie np. na forum
VAGLOGI.PL

VAGLOGI to usługa która pozwoli Ci przesłać logi z programu VCDS lub VAG-COM i udostępnić je w przyjaznej formie np. na forum
VAGLOGI.PL

VAGLOGI to usługa która pozwoli Ci przesłać logi z programu VCDS lub VAG-COM i udostępnić je w przyjaznej formie np. na forum

LPG:
statyczne:

VAGLOGI.PL

VAGLOGI to usługa która pozwoli Ci przesłać logi z programu VCDS lub VAG-COM i udostępnić je w przyjaznej formie np. na forum

dynamiczne:

VAGLOGI.PL

VAGLOGI to usługa która pozwoli Ci przesłać logi z programu VCDS lub VAG-COM i udostępnić je w przyjaznej formie np. na forum

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część kolego, polecam sprawdzić ezektor, prawdopodobnie on będzie przyczyną falowania na zimnym. Dziwna nazwa tego zaworku, polecam wygooglować ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od sprawdzenia wtyczki i wymiany czujnika temp płynu, bo te skaczące odczyty temp raczej nie sa normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ezektor wymieniłem bo też to podejrzewałem, czujnik temperatury płynu też wymieniłem na nowy z ASO bo trzeci czujnik z rzędu z aledrogo pokazywał głupoty, na tym z ASO wskazania są już prawidłowe. Ale nie te rzeczy były przyczyną. Tydzień temu dobrałem się do przepustnicy, która była dosyć mocno brudna, po wyczyszczeniu benzyną ekstrakcyjną oraz dobraniu się do potencjometru przepustnicy i wyczyszczeniu elektroniki oraz zrobieniu adaptacji VCDS'em problem został rozwiązany. Auto nie do poznania, kultura pracy na niskich obrotach poprawiła się diametralnie.

klapka.jpg

przepustnica.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...