Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2,0 TFSI (CDNC) - silnik terkocze na rozgrzanym, błąd niskiego ciśnienia oleju, drgania i rwanie podczas ruszania w przód/tył


Shkf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z Audi A4 B8 2011r. 2.0 TFSI oznaczenie CDNC. Silnik na zimnym pracuje inaczej niż w momencie rozgrzania. Po nagrzaniu się silnika słychać terkot z okolic górnej części silnika. Moje podejrzenie padło na kolektor dolotowy z uwagi na to iż po dotknięciu miejsca jednej z klap czuję drganie i słychać delikatne dzwonienie na biegu jałowym i bez dodawania gazu. Jeśli silnik już się nagrzeje i dodam więcej gazu od razu wszystko cichnie. Problem również występuje z niskim ciśnieniem oleju w silniku. Wyświetla się kontrolka od niskiego ciśnienia oleju, 3 razy daje sygnał po czym od razu znika. Zauważyłem że dzieje się tak gdy gwałtownie hamuję, na wzniesieniach również jeśli gdzieś przystanę samochodem na górce np. na światłach lub jakimś skrzyżowaniu. Auto również przy ruszaniu do przodu lub w tył delikatnie rwie jakbym w manualu za szybko odpuścił sprzęgło tak inaczej mówiąc spadają obroty i delikatnie drży kierownica lecz jeśli dodam troszkę więcej gazu problemu nie ma. Proszę o jakiekolwiek wskazówki również odpowiem na pytania aby dowiedzieć się co tak na prawdę może jej dolegać. Z góry dziękuję za każdą pomoc.

Edytowane przez Shkf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...