Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ścięta jedna opona


Damiana4b

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. 

Mam następujący problem a mianowicie:

Ścięta/zdarty opona/bieżnik od strony zewnętrznej, prawe koło z tyłu, całkowicie starta na części obwodu (reszta opon jest wporzadku nic się nie dzieje). Na filmiku poniżej ukazana jak wygląda.
Podczas jazdy delikatnie ściąga auto w prawo. 
Zauważyłem dziwny odgłos z tyłu podczas jazdy w stylu "łu łu łu łu" przy prędkościach ok. 50-60km/h ( 1/3 zbiornika). Po zatankowaniu auta dźwięk ten ewidentnie ucichł ( po dociążeniu auta paliwem).


Obecnie przebywam za granicą (Holandia) nie chce oddawać auta w ręce tutejszych fachowców bez jakiejś wiedzy.
Jakieś sugestie, propozycje co można samemu sprawdzić, gdzie szukać przyczyn zaistniałej sytuacji? Zawieszenie? zbieżność? wada w samym kole? 

 

https://youtu.be/TGBNbgXstAI

 

Dziękuję wszystkim i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To  "łu,łu,łu' bardziej świadczy o zużytym łożysku ale nie ono przyczyną ścięcia opony. Luzy i to duże w zawieszeniu lub zużyta któraś z tulei wahacza. Musisz ponieść auto i sprawdzić zawieszenie tego koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie opona śmietnik i słychać ją podczas jazdy ,nierówno ścięta  może lekko się krzywi ,kiedyś tak miałem na 18 ,do sprawdzenia geometria czy kąty z tyłu ok,wrzuć dobre koło i się przejedź jak będzie cisza to będziesz 100% pewien czy to opona czy łożysko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...