Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stukanie na zimnym silniku 2.0 tdi CJCD wymiana dwumasy nie pomogła.


bolo1500

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem ze stukaniem na zimnym silniku. Chwile po rozgrzaniu problem ustępuje i nie ma żadnych innych objawów zużycia dwumasy. Dwa lata temu wymieniałem cały komples na serię gdyż szarpało przy ruszaniu, dzwięk stukania na zimnym pozostał. Olalem temat bo sie nic nie działo oprócz tego. Jakiś czas temu zrobiłem program i zaczęło ślizgać się sprzegło, więc decyzja ze zestaw będzie montowany od CGLC, ale obawiam się, że wymiana kolejnego kompletu na to stukanie nie pomoże, że problem leży gdzie indziej, dlatego że po pierwsze u mnie pierwsza wymiana nic nie pomogła i kilka osób na forum ma też również tym problem ze po wymianie  stuka tak samo jak u mnie i to nawet na nowym zestawie CGLC. Pisze tego posta, bo może komuś się udało rozwiązać problem i podpowie co można jeszcze sprawdzić jak skrzynia będzie na dole. Może  krzywe koło zamachowe? może luz na wałku w skrzyni i wprowadza w drgania dwumase dopoki sie nie nagrzeje? Wiem temat skomplikowany, ale liczę na kogoś ogarniętego kto podsunie pomysł co to może być. Jestem już troche zdesperowany bo dzwięk bardzo irytuje... LIcze na moc tego forum, że ktoś coś pomoze . Poniżej filmik z tego stukania ze zdjęta zaślepka skrzyni żeby było lepiej to słychać. Pozdrawiam 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...