Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BPW] Migająca kontrolka świec i błąd silnika


rataj6230

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 
mam problem z moją A4. Auto kupiłem jakieś 3 miesiące temu z podejrzeniem konieczności regeneracji turbiny. Problemem tego auta była biała chmura po odpaleniu po dłuższym postoju i kopcenie przy przyspieszaniu. Byłem jednak w 2 niezależnych warsztatach i każdy z nich stwierdza co innego. Jeden z warsztatów był za wymianą EGR (kopcenie przy przyspieszaniu) i wymianą podkładek pod wtryskami/wtryski (biała chmura),ale zaprzeczali turbinie (brak luzów, ciśnienia OK), drugi warsztat stawiał na turbinę ze względu na duże ilości oleju w turbo. Chcąc nie chcąc musiałem wymienić olej i po zdjęciu podłogi okazało się, że olej leci spod turbiny rurką powrotu oleju. Rurkę wymieniłem i już nie rzyga olejem po całym spodzie. Egr również zamówiłem i jestem dzisiaj po wymianie i skasowaniu błędów. Przejechałem trasę 30 km podczas której początkowo migały tylko świece, pod koniec trasy zapalił się błąd silnika. Podczas trasy zauważyłem że wymiana EGR-u pomogła i auto faktycznie nie kopci już przy przyspieszaniu, jednak co mi z tego skoro cały czas migają mi te cholerne błędy na liczniku. 
Nigdzie nie mogę znaleźć jednak co może być z tymi cholernymi świecami. Auto ma moc, odpala na dotyk, nawet myślałem czy diód nie przepalić w liczniku :decayed:
Poczytałem kilka wątków na tym forum i problemem białej chmury po odpaleniu najbardziej pasuje mi do uszczelniaczy trzonka zaworu, ale nie wiem jak to sprawdzić.
Mógłby ktoś coś doradzić ? Proszę o pomoc ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędy silnika z VCDS-a po wymianie EGR
1) 005510 - Engine Mount Solenoid Valves (N144/N145)
     P1586 - 000 - Short to Plus - Intermittent

2) 000257 - Mass Air Flow Sensor (G70)
     P0101 - 000 - Implausible Signal
3) 001026 - EGR System
    P0402 - 000 - Excessive Flow - Intermittent

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...