Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z modułem komfortu i jego zakodowaniem B7


Viperb7

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko jestem posiadaczem a4b7 2.0 TDI, mam pewien problem od jakiegoś czasu nie działają mi szyby przednie, podejrzewałem moduł komfortu i okazało się to dobrym trafem, w aucie oryginalnie miałem moduł komfortu o 8E0959433CN, nie mogłem znaleźć nowego modułu o takich numerach ale sprawdziłem po funkcjach i znalazłem z końcówką CM, różnią się tym że CN ma elektryczne szyby z tyłu lub korby a CM ma same korby, ja w aucie posiadam również korby problem polega w tym że jak go podłącze to szyby przednie działaja tylko fis nie widzi tylnych drzwi ani lewych ani prawych i wiąże się to z tym że się nie zamykają w ogóle z centralnego, cały czas są otwarte na VCDS jak chciałem zakodować ten moduł gdzie się wybiera manualne szyby a elektryczne wpisuje wartość w której są manualne podnośniki szyb daje żeby zakodowało i wartość się nie zapisuje, co mogę z tym zrobić zna się ktoś na tym o co może chodzić? Z góry dzięki za pomoc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki kablem grzebiesz w MK?? Jak zmieniałem moduł MK u siebie to próbowałem go kodować vag-com 3.12 i nie dało rady - też nie zapisywało wprowadzonych wartość, mimo tego że informacja była, że niby zapis się powiódł. Zmieniłem kabel na VCDS (chyba w wersji 11) i poszło bez problemu.

Teraz mam kabel VCDS w wersji 17 i program VCDS w wersji polskiej i angielskiej, sprawa ma się tak, że niektóre rzeczy robię programem w wersji polskiej, bo na angielskiej nie idą i vice versa ;)  Niestety chińska myśl techniczna nie zawsze się sprawdza ;)

Edytowane przez Lukasz_mk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...