Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A5 Multitronic 0AW_18TFSIRdW H05 0003


akuboka

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Mam problem z działaniem skrzyni w A5 2013 1.8tfsi.

Przez dobre 120tys km skrzynia jeździła z opóźnieniem ok 0.5-1s w zależności od temperatury.

Nauczyłem się z tym żyć i stała się tragedia. Przy ostatniej wymianie oleju zapytałem o tę przypadłość i mechanik zaproponował autoadaptację.

Niestety nie przekazał, że skasuje obecne nastawy bezpowrotnie i stało się.

Poinformował, że skrzynia nie przechodzi autoadaptacji a później, że znalazł rozwiązanie w postaci innej adaptacji. Nie wnikałem, nie jestem mechanikiem.

Efekt był całkiem niezły. Auto może trochę za bardzo chciało rwać do przodu ale zrzuciłem to na barki tego, że wcześniej w ogóle nie chciało więc pewnie mi się wydaje.

Następnego dnia rano tragedia. Przy cofaniu ideał, po wrzuceniu D zgasło. Teraz jak w trybie D się zatrzymam to sprzęgło na zmianę się załącza i rozłącza a silnik się trzęsie jak .....

Nie wiem czy zaraz się coś nie roz....

 

Może ktoś wie czy jest jakiś dobry człowiek blisko Łodzi?

 

Ogólnie też wziąłem się sam za to.

Mam VCDS'a 17 i próbowałem uruchomić adaptację ale nie udało mi się uzyskać jej zapisania.

To co zrobiłem:

Temperatura skrzyni 82st.

Silnik pracuje.

Skrzynia na P.

Basic settings i reset adaptacji.

Skrzynia na D.

Jedziemy bez gazu.

Hamulec i wiara, że nie zgaśnie.

Czekamy ale nie zmienia statusu i ciągle jest running.

To raczej odczytuję, że żadna adaptacja się nie zapisała.

 

Czy możecie coś poradzić?

Teraz bardzo bym chciał z powrotem mieć te opóźnienia a nie to że silnik gaśnie na pierwszym skrzyżowaniu ;(   

Z góry dziękuję

Q

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie przechodzi autoadaptacji i rozwiązanie w postaci innej adaptacji"... ludzie nie przestają mnie zadziwiać :facepalm:

 

Moim zdaniem masz skrzynię do naprawy ale zacznijmy od adaptacji żebyś nie strzelał notorycznie ze sprzęgła z uwagi na jej brak (bo to jest tu problemem). Później zastanowimy się co z tym dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarnę to rozgrzanie i się odezwę to mam nadzieję, że to sprzęgło się uspokoi.

Jak trochę klikałem to znalazłem, że temperatura powinna być > 80st ale jak klikałem w parametrach to tam jest minimalna temperatura załączenia adaptacji 60st.

To ile będzie wystarczająco?

 

Jeszcze mnie zastanawia jedna rzecz. Wcześniej skrzynia bez problemu rozsprzęgała ale miała opóźnienie a teraz nie ma opóźnień ale jest problem ze sprzęgłem. Czy jest szansa ogarnąć w jakimś % ten problem samymi parametrami?

 

W parametrach jest sporo fajnych rzeczy;) np Pressure sensor offset. Czy VCDS może to ustawiać ręcznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się......

Przy kolejnej próbie udało się przeprowadzić adaptację sprzęgła dla przodu i tyłu.

Praca sprzęgła wróciła i o dziwo jest dużo lepiej niż przed tą całą akcją;)

Nie wiem dlaczego mechanik, który zajmuje się głównie automatami tego nie zrobił tylko wydał mi auto w takim stanie ?;(

 

kal1.PNG.04f3f21e2c6e31dad505d9fda7ae2de1.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...