Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż szyb elektrycznych z przodu zamiast korb


Sebus11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chce w swoim B5 dołożyć elektryczne szyby tylko z przodu i o ile sam montaż jest dosyć prosty to nie wiem jak z elektryką, dostałem komplet prowadnice silniki i całą wiązkę z wtyczkami czyli tak wtyczki do silników wtyczki do przycisków No i wtyczki do zasilania i z tym jest problem , mam wtyczki żeńskie ale męskie te na wejściu juz zamówiłem tylno potrzebuje wiedzieć które przewody od czego są i czy te dwie kostki trzeba spiąć razem ze sobą instalcją czy jak patrzyłem na forach ale nic konkretnie jasno nie jest wytłumaczone a zależy mi żeby wszystko było jak najwięcej oryginalnie i żeby nic nie spalić  , z góry dzieki 

20230107_115915.jpg

20230107_115641.jpg

Edytowane przez Sebus11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry mówię,  że tam żadne bajery domykania nie są mi potrzebne jeżeli trzeba dużo modyfikować,  chodzi aby tylko się poprawnie zamykały,  i żeby nie spalić instalacji,  wiadomo bezpiecznik się da i przekaznik też chyba jakiś trzeba , schemat mam ale kurcze makaron taki tych przewodów też dużo fajnie jakbym wiedział który przewód gdzie idzie to wtedy się podłączy bez problemu , nie chce się pomylić,  nawet nie wiem od czego zacząć No wiązkę mam całą kompletną są przyciski i kostki do silniczków i na końcu wychodzą mi te kostki zasilacje po 8 przewodów, najwyżej mogę je odciąć i połączyć tak jak trzeba z tym problemu nie ma, aby tylno wiedzieć gdzie co :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, robson_s napisał(a):

Schemat od 1997r

Bezpiecznik do szyby jest termiczny, nie taki zwykły. 

a4 szyby.pdf 622.82 kB · 0 pobrań

 

20230109_150041.jpg

20230109_150032.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj załączam zdjęcia silniczka , wydaje mi się że 98 rok chodz auto 97 bo inne rzeczy zamawiałem to 97 był, okej a bezpiecznik ten termiczny potrzeba jeden czy po jednym na stronę? I rozumiem, że też jakieś przekazniki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej bezpiecznik już załatwiłem i przekaznik nr 365 

Teraz to by się przydała rozpiska jak podlaczyc tą wiązkę do przekaznika żeby to działało:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie kostki od silniczka jakie kolory przewodów

Przekaźnik jest do starszej wersji, do tych nic nie trzeba.

Dałem ci schemat, wiesz jak go czytać?

Edytowane przez robson_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi samochodowymi schematami to ciężko,  jutro wyślę zdjęcie kostki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebieska kostka powinna iść w lewy słupek  A , Czarny 12v po stacyjce daj bezpiecznik, czerwono-zielony 12v stałe po bezpieczniku termicznym, brązowy masa, Czarno-żółty idzie z pompki centralnego zamka tylko u ciebie jest inna, jak dasz pod stacyjkę będą działać tylko po stacyjce, jak chcesz do otwarcia żeby działały bez zapłonu do otwarcia drzwi trzeba dać przekaźnik od szyb z przed 97r, Z czerwonej te  kolor co wyżej łączysz razem, między kostkami łączysz biały, czano-zielony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci bardzo prawie rozumiem haha

Dobra to tak niebieska kostka zasilająca jest przy drzwiach kierowcy czarny 12 po stacyjce podlaczyc pod stacyjke i dać zwykły bezpiecznik np 10A , tylko teraz tak w niebieskiej kostce mam 2 czarne więc który wybrać i co z drugim czarnym , czerwono zielony kumam 12 v bezpiecznik termiczny git , brązowy masa okej, i teraz tak mam inną pompkę więc co nie podłączać nic czy jak ? Chce tylko aby działało po stacyjce to który jeszcze przewód podlaczyc ? Został mi "biało żółty", " biały",  "czerwono szary" i "czerwono czarny " rozumiem że ich nie muszę nigdzie podłączać? 

Mówiłeś że z czerwonej te kolory co wyżej łączysz razem czyli poprostu wziąć dwie kostki dobrać parami i połączyć według twojej instrukcji? Myślę że dobrze to rozumiem,  teraz tak między kostkami łącze biały i czarno zielony? Czyli co mam wziąć z niebieskiej i czerwonej połączyć biały i tak samo zrobić z czarno zielonym?

Sorry, że nie wszystko mogę łapać, ale akurat szyb nigdy nie podłączałem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Sebus11 napisał(a):

Czyli co mam wziąć z niebieskiej i czerwonej połączyć biały i tak samo zrobić z czarno zielonym?

Dokładnie. 

22 godziny temu, Sebus11 napisał(a):

tylko teraz tak w niebieskiej kostce mam 2 czarne

Jeden czarny 5 pin w kostce drugi czarny z zielonym paskiem 6 pin tak powinno być i tak samo w czerwonej

22 godziny temu, Sebus11 napisał(a):

Chce tylko aby działało po stacyjce to który jeszcze przewód podlaczyc ? Został mi "biało żółty", " biały",  "czerwono szary" i "czerwono czarny " rozumiem że ich nie muszę nigdzie podłączać?

czerwono-szary pod stacyjkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej super dziękuję bardzo,  pomogłeś mega , teraz inni będą mogli w końcu skorzystać w czytelnego źródła ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie tematu nie zamykam, bo mogę mieć jakieś pytania , ale chyba sobie poradzę

Napisałeś wcześniej, że przewód czarny pod stacyjke I dać bezpiecznik, a potem dodałeś, że czerwono szary również pod stacyjke czyli , czarny i czerwono szary z jednej I drugiej kostki połączyć razem i podłączyć pod plus stacyjki tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...