Skocz do zawartości
IGNOROWANY

szarpie i gaśnie silnik, błąd immobilizera


turek86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pacjent to Audi A4 B5 1.6 benzyna/gaz, drugi raz w ostatnim czasie zdarzyła mi się następująca sytuacja: odpalam auto po którymś tam przekręceniu kluczyka, bo mimo nie łapie za pierwszym razem (rozbierałem dwukrotnie kiedyś konsolę i czyściłem styki we wtyczce od cewki immo, pomagało na jakiś czas), ruszam autem i wciskając mocniej gaz czuję, że zaczyna szarpać, pierw raz, potem kilkukrotnie, potem w ciągu aż silnik zaczyna kuleć po czym gaśnie i nie da się już go odpalić. Kręci, ale ewidentnie nie podaje paliwa, na benzynie i gazie identycznie. Podłączyłem komputer i tam pokazały się błędy jak na załączonych zdjęciach: P1570 i 17978, oba związane z immo. Czy to możliwe żeby w czasie jazdy immo ingerowało w pracę silnika? Myślę o tym żeby wywalić całkowicie immobilizer, ktoś to robi tu fachowo lub jest w stanie mi pomóc to zrobić?

IMG_20230107_170942.jpg

IMG_20230107_173005.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trakcie jazdy od immo nie zgaśnie, to coś innego.

Jak nie chce odpalić widzi obroty silnika?

 

14 godzin temu, turek86 napisał(a):

Myślę o tym żeby wywalić całkowicie immobilizer, ktoś to robi tu fachowo lub jest w stanie mi pomóc to zrobić?

Do immo  kup emulator, 3 przewody do wlutowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, robson_s napisał(a):

W trakcie jazdy od immo nie zgaśnie, to coś innego.

Jak nie chce odpalić widzi obroty silnika?

 

Do immo  kup emulator, 3 przewody do wlutowania

Emulator zamówiłem, a pozostałe objawy może dawać uszkodzony czujnik położenia wału korbowego?

Edytowane przez turek86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat immobilizera zakończony, emulator działa. Natomiast dalej są problemy z silnikiem, moim zdaniem go zalewa, to samo na benzynie i na LPG. Na filmie pierwszy raz dodaję gazu powoli a za drugim razem w dechę i gaśnie po czym jest duży problem z ponownym odpaleniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...