Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B9 2.0TDI - problem z adblue


Pancio96

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem z AdBlue w moim audi a4b9 2.0 2017 rocznik. Otóż jakiś miesiąc temu wyskoczył mi bład z adblue 1000 km i brak rozruchu silnika. Chwile później wyskoczył rownież check. Odliczanie spadło do 900 km po czym dolałam AdBlue i później po uruchomieniu po przejechaniu kilku km zniknął najpierw błąd z AdBlue a następnie check. Po okresie około miesiąca problem się ponowił w takim samym schemacie najpierw błąd AdBlue później check. AdBlue było dolane do pełna odliczanie spadło do 850 km i pojechałam do mechanika na komputer. On zczytał mi błędy i nie do końca sam wiedział co jest. W sekcji AdBlue nic mu nie wyskakiwało mimo że na zegarach błąd był. Patrzał na ciśnienie (chyba pompy?) i zwieszało się ale następnie po odpaleniu wskoczyło na swoje normalne obroty. Skasował mi błąd AdBlue i checka i kazał przyjechać jak zapali sie ponownie coś. Po przejchaniu około 20 km pojawiło się ponownie adblue i check. Wrociłam do mechanika i stwierdził że będzie do wymiany całość zbiornik, pompa, sterownik. Wiadomo cena dość duża szczególnie że to w Niemczech - 1100e + robocizna. Teraz jeżdzę autem od kilku dni i błąd AdBlue sam się usuwa po czym zapala sie za jakieś kilka km od nowa 1000 km. Tak jakby sam się resetował. Check cały czas się świeci. Jak uważacie naprawiać całość tak jak on mówi czy szukać gdzie indziej diagnozy ? Dziwne dla mnie jest to że ten błąd sam sie resetuje albo w ogóle znika na jakiś czas żeby ponownie sie pojawić spowrotem. Tak jakby coś nie łaczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...