Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Temperatura silnika a włączenie klimy


ROBERT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie czy ma jakieś znaczenie kiedy włącza się klimę ? Chodzi mi dokładnie o to czy na zimnym silniku można włączyć od razu klimę po odpaleniu silnika czy lepiej poczekać aż silnik się zagrzeje? U mnie wygląda to tak że po odpaleniu auta wyłączam tryb ECON i włącza się klima.Dopóki temp.cieczy chłodzącej nie osiągnie gdzieś 75-80C to po naciśnięciu sprzęgła obroty czasami bardzo szybko spadają do ok.500 obr/min i w tej samej sekundzie wskakują znowu na odpowiednie tj.ok.900 obr/min i w tym momencie jest wyczuwalne takie słabe szarpnięcie silnika.Nie zawsze się tak dzieje ale niepokoi mnie to,po osiągnięciu temp.>80C wszystko jest już ok. Podczas ruszania np.ze świateł przy nierozgrzanym silniku czasami też go tak "przymuli" i potem jest już wszystko ok. Dodam że dzieje się tak tylko przy włączonej klimatyzacji-sprężarce(wył.ECON)

Czyżby te 100 PS w silniku 1.6 było przyczyną? To co mają powiedzieć właściciele np. MATIZA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie samochód z włączoną klimą zbiera się trochę gorzej, ale wydaje mi się że obroty aż tak nie powinny spadać przy zimnym silniku... także :vaglogi: lub udaj się do specjalisty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie masz się co martwić, u mnie jest 3.0 i jak załączę na wolnych to delikatnie na moment obroty spadają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no taaak wskazówka na obrotomierzu drgnie do dołu na chwilę, ale obroty chyba nie powinny spadać do 500rpm :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety masz słaby silnik, jak sprzęgło załącza sprężarke, silnik kuca. Musisz się z tym raczej pogodzić.

No w porównaniu z twoim ... :gwizdanie: :gwizdanie: :hi:[br]Dopisany: 29 Kwiecień 2009, 15:36_________________________________________________Jeszcze raz napisze o co mi chodzi. Mam włączoną sprężarkę klimy i powiedzmy dojeżdżam do skrzyżowania i jest czerwone światło-puszczam pedał gazu i wciskam sprzęgło, wtedy czasami obroty bardzo szybko spadają do ok.500-700obr./min. i momentalnie rosną do ok.900obr./min. zaznaczam czasami i tylko przez powiedzmy pierwszych 5 minut aż silnik się zagrzeje aha i tylko przy włączonej sprężarce klimy. Po zagrzaniu silnika jest już ok.

Podczas postoju na biegu jałowym(na luzie) włączenie klimy powoduje też widoczny chwilowy mały skok obrotów ale nie aż taki i to jest całkiem normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...