Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kiedy wymiana rozrzadu


krzyskg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.. mam pytanie o silnik 2.0 alt a4 b6. Rozrząd był robiony w 08.2018 roku Conti. Potem po około dwóch latach robiłem upg i mechanik założył nowy pasek też Conti. Ogólnie razem przejechałem już 65k km ale 5 lat minie w sierpniu. Ile jeszcze mogę jeździć?? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci tutaj jakiegoś złotego środka w kwestii momentu wymiany nie da.

Uśredniona ilość przebiegu między wymianami oscyluje w granicach 90k km, ale to też nie jest wyrocznia, bo zależy na jakich częściach rozrząd był wymieniany (czym lepsza jakość tym lepiej, oryginalnie pod logo Audi był montowany pasek Dayco + napinacz hydrauliczny SNR/NTN bodajże), styl jazdy, większość jazdy (miasto czy trasa) no i ewentualne uwagi słuchowe, które mogą niepokoić.

Tak,że sam widzisz,że jest kilka czynników, które wpływają na indywidualną ocenę w kwestii terminu wymiany w konkretnym przypadku i musisz ocenić to sam.

Pewne jest jedno - lepiej wymienić wcześniej niż pózniej tym bardziej jeżeli nie wie się jakie części tam są wsadzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wiedzę techniczną masz.....pozostaje w takim wypadku weryfikacja kilku składowych o których wspomniałem powyżej i ustalenie wg swojej oceny kiedy operację o której wspominasz przeprowadzić.

Oczywiście jak i kiedy co zrobić to moja sugestia, a i tak na końcu będziesz musiał zdecydować sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...