Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Koła 19


Siwy2495

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zastanawiam się nad zakupem felg 19 opona 235/35/19 et35 zawieszenie Ori 1BE chce przejść z 17 na większe jak to się ma do komfortu jazdy i czy zawieszenie szybciej się zużyje ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno będzie twardziej ale zależy po jakich drogach jeżdzisz i z jaką prędkością.

Ja mam auto na gwincie i 19kach , jest nisko i nie narzekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No drogi mieszane trochę trasa miasto boje się czy zawieszenie szybciej się nie wybije

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostosujesz prędkość i bedzie ok po miesiącu , masz 1BE więc nie jest twardo. Po za tym masz wyżej u mnie miska nad ziemią jest 7 cm i daję radę ale od 25 lat jeżdżę obniżonymi autami.  :guma:

Pewnie przejdziesz potem na niższe zawieszenie bo dopiero wtedy auto wygląda , duże fele to nie wszystko. :naughty:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli twoim zdaniem montować 19 i będzie git nie powinno się nic stać tylko pogorszy się komfort jazdy ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Siwy2495 napisał(a):

Czyli twoim zdaniem montować 19 i będzie git nie powinno się nic stać tylko pogorszy się komfort jazdy ? 

nie nic się nie stanie, jednak z mechanicznego punktu widzenia cienki profil opony nie jest zdrowy dla wielowahacza szczególnie w naszych polskich warunkach... jak bardzo będzie gorzej to zależy ile kto jeździ i jakie ma drogi po których się porusza.... może być tak że żadnej różnicy w zużyciu wahaczy nie będzie, a jak ktoś mieszka w miejscu gdzie drogi są nie najlepsze to wiadomo kapkę szybciej się wszystko zużyje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Siwy2495 napisał(a):

Czyli twoim zdaniem montować 19 i będzie git nie powinno się nic stać tylko pogorszy się komfort jazdy ? 

Nic się się nie stanie bedzie nieco twardziej bo profil opony niższy. Tyle

Zawieszenie masz normalne nie utwardzone.

Tak jak napisałem ogarniesz jazdę po miesiącu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedziesz musial napewno bardziej uważać na dziury bo mozna juz latwo na tym profilu skrzywic. Zawieszenie sie szybciej zuzyje jak bedziesz jezdzil po słabych drogach, wiadomo ze czym mniej opony tym wiecej przenoszą na siebie wahacze, tak samo komfort spada.

Edytowane przez --Rafcio--
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...