Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błąd czujnik położenia nastawnika ciśnienia doładowania


Wocy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z którym nie mogę sobie poradzić, otóż bardzo często rano tylko i wyłącznie na zimnym silniku pojawia się na wyświetlaczu świeca żarowa oraz kontrolka silnika - po zatrzymaniu i ponownym odpaleniu auta błąd znika i nie pojawia się do następnego ranka kiedy znowu silnik jest zimny.

W samochodzie został wymieniony zawór N75, została wymieniona gruszka z czujnikiem sterująca łopatkami turbo wraz z sprawdzeniem łopatek i regulacją geometrii, zostały sprawdzone wszystkie przewody powietrzne od zaworu N75

Błąd jaki się pojawia odczytane ODIS:

014D6 (5334), P256400 czujnik położenia nastawnika ciśnienia doładowania, sygnał za mały

01EFE (7934), P256300 czujnik położenia nastawnika ciśnienia doładowania, niewiarygodny sygnał

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pytanie udało Ci się rozwiązać problem? Od tygodnia mam to samo, na zimnym silniku te same błędy,po zgaszeniu wszystko wraca do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się rozwiązać problem a właściwie problemy, jedno to zawor podciśnienia EGR się wieszał, a drugie to uszkodzona mapa w sterowniku silnika, mapa ładowała złe współrzędne typu temperatura, ciśnienie atmosferyczne itd. Wgranie nowego oprogramowania pomogło, tylko żeby ktoś ci nie wgrał oprogramowania które wgrywa audi na akcji serwisowej bo to one są głównym problemem bo po 2 latach się wysypują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...