Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Czy da radę jakoś regulować przerywaczem od kierunkowskazów ?


Seba_A4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was Koledzy. Mam taki problem wymieniłem sobie w swoim Audi A4 B5 żarówki od kierunkowskazów na żarówki diodowe , fajnie to widać ale niestety mrugają bardzo szybko tak jak by w aucie była spalona żarówka ( a jest to spowodowane małym poborem diód), nie wiem co zrobić, a potrzebuje aby mi to działało bo wyjeżdżam na długi weekend do Czech. A jeszcze jedno jak włączę awaryjne światła to kierunkowskazy na tych diodach mrugają normalnie, czy jest jakiś sposób aby można było wyregulować przerywacz czy jak tam się to zwie który jest odpowiedzialny za częstotliwość mrugania kierunkowskazów,bo jeżeli dało by rade to te diody naprawde fajnie sie prezentuja .[br]Dopisany: 29 Kwiecień 2009, 15:55_________________________________________________Jeszcze jedno odnośnie tych zarowek jak je załozyłem do pozycyjnych to komputer pokazuje mi jak by były spalne

[br]Dopisany: 29 Kwiecień 2009, 16:24_________________________________________________Już sam sprawdziłem nie da rady bo urządzenia której jest odp. za przerywanie (przerywacz) to kawałek elektomagnesu i niestety nie da się tego regulować :( Wiec nie potrzebnie kupione diody. Tak samo z żarówkami diodowymi postojówka+stop, ponieważ jeżeli posiadacie auta z komputerem, to komputer głupieje i pokazuje cały czas błąd tak jak by żarówka była spalona. Takie zarówki najlepiej zakładać do aut bez komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie zadałeś sobie trudu z szukaniem odpowiedzi na Twoje pytanie, bo gdybyś to zrobił, to wiedziałbyś, że wystarczy kupić odpowiednie rezystory i podłączyć je równolegle do żarówek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ja wiem ze rezystory można założyć, ale nie jest to samo co żarówka, w żarówce oporem jest wolfram, a jak założę rezystory aby były o rezystancji takiej jak żarówka, to nie wiem jaki to będzie miało wpływ na akumulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie miało żadnego negatywnego wpływu na akumulator - żarówka, rezystor, silnik elektryczny, etc - to wszystko jest po prostu obciążeniem, w przypadku żarówki powstaje energia świetlna, a przy podpięciu rezystora - cieplna. Możesz zrobić jak uważasz, jeżeli nie chcesz podpinać rezystorów, to po prostu dołóż równolegle do diod żarówki w jakiejś obudowie (najlepiej blaszanej) i ukryj gdzieś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...