Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Multitronic 0aw ślizga się

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich.

Kupiłem niedawno a4 b8 z silnikiem 2.7tdi z 2008roku że skrzynią multitronic 0aw o kodzie LAU.

Samochód miał uszkodzona skrzynię, a mianowicie uszkodzony był sterownik został wysłany do naprawy gdzie stwierdzono uszkodzenie przełącznika wielofunkcyjnego F125 usterka została naprawiona.

Skrzynia miała również problem mechaniczny :

-pęknięty łańcuch ( został założony nowy z luk-a)

-polerowanie wariatorów były niewielkie zarysowania 

-pęknięta plastikowa podstawa filtra olejowego - została wymieniona na używana sprawną

-oba filtry są nowe

-olej również został zmieniony na nowy

Zostały wyzerowane wszystkie adaptację.

 

Skrzynia podczas delikatnej jazdy nie łapie żadnego błędu, ale po mocniejszym wciśnięciu gazu obroty silnika idą w górę, a samochód nie przyśpiesza efekt taki sam jak ślizgające sprzęgło w skrzyni manualnej.

Po kilku sekundach przytrzymania go na obrotach jak ślizga wyskakuje tylko 1 błąd :

 

P1743 kontrola poślizgu sprzęgła sygnał za duży.

 

Samochód jak przejdzie w tryb awaryjny można odczuć niewielki spadek mocy silnika, ale skrzynia normalnie przyspiesza i z aktywnym błędem już nie ślizga. Po przejechaniu kilku kilometrów błąd sam znika i problem jest od nowa.

Zauważyłem również, że podczas wrzucenia wstecznego oraz puszczenia hamulca samochód jest sam w stanie ruszyć i jechać z prędkością około 10km/H bez dodawania gazu.

Niestety wrzucając bieg do przodu bez dodania gazu ok. 1200 obrotów audi sama nie chce ruszyć.

Były próby przyuczenia peuzania do przodu oraz tyłu niestety bez zmiany ciężko było jej przyuczyć peuzania do przodu, ale po kilkunastu próbach się udało.

 

Jakieś podpowiedzi co można sprawdzić ? Jest możliwość nieszczelności układu hydraulicznego lub uszkodzenie pompy?

Czy raczej tarcze sprzęgłowe do jazdy do przodu dokonały swojego żywota ? 

Dzięki za każdą odpowiedź.

Opublikowano
  • Autor

Po wymianie zestawu tarczek jazdy do przodu problemy ze skrzynią ustały.

Pozdrawiam.

Opublikowano

cześc jaki jest koszt wymiany tarczek?

Gdzie robiłeś?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.