Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mechanizm wycieraczek przód ząbkuje


Nacek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z tymi wycieraczkami że jak idą do góry to tak jakby mechanizm "ząbkuje" / zrywa je i nie podnosi równo płynnie piór jedną i drugą do góry. Ramiona są proste bo przy wymianie sprawdzałem czy równiutko dolegają mocowania do szyby. No i właśnie miałem Champion pióra pól roku zmieniłem na Valeo i dalej to samo się dzieje. Dźwięków nie wydają żadnych, zgrzytów, pisków czy chrobotania. Czyżby się mechanizm zacierał jeśli tak to ponoć zwalniają, natomiast u mnie nie wydaję mi się żeby jakoś bardzo szybko pracowały lecz znowu jakoś wolno też nie, zacinać się nie zacinają.. Jak sądzicie co to może być?  trochę to denerwuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.04.2023 o 16:45, Nacek napisał(a):

Mam problem z tymi wycieraczkami że jak idą do góry to tak jakby mechanizm "ząbkuje" / zrywa je i nie podnosi równo płynnie piór jedną i drugą do góry. Ramiona są proste bo przy wymianie sprawdzałem czy równiutko dolegają mocowania do szyby. No i właśnie miałem Champion pióra pól roku zmieniłem na Valeo i dalej to samo się dzieje. Dźwięków nie wydają żadnych, zgrzytów, pisków czy chrobotania. Czyżby się mechanizm zacierał jeśli tak to ponoć zwalniają, natomiast u mnie nie wydaję mi się żeby jakoś bardzo szybko pracowały lecz znowu jakoś wolno też nie, zacinać się nie zacinają.. Jak sądzicie co to może być?  trochę to denerwuje

Doszedłem do wniosku że prawdopodobnie winna leży tylko i wyłącznie po stronie mechanizmu, bo próbowałem dużo innych patentów i nic,  począwszy od dobrego wyczyszczenia przedniej szyby. Dlatego zastanawiam się nad wymianą tego mechanizmu:

ALLEGRO.PL

 

ALLEGRO.PL

Posłużą coś te mechanizmy - stosował może ktoś je? OE nowego raczej nie kupi już, a ten stary jedynie wyczyścić bym musiał i nasmarować lecz na jednym trzpieniu ma trochę już luzu i jego kondycja nie jest najlepsza.. 

Edytowane przez Nacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...