Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Nacek

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Nacek

  1. Jakby ktoś był ciekawy usterka naprawiona i o dziwo okazał się nią jednak czujnik w kole do wymiany, on tak świrował :)
  2. No właśnie objawy coraz bardziej wskazują na sterownik ABS, bo problem pojawia się głównie po dłuższym postoju i tylko przy pierwszym zapłonie. Po ponownym przekręceniu zapłonu od razu działa poprawnie. Podjadę jeszcze pod VCDS sprawdzić błędy dla pewności, ale wygląda to coraz bardziej na typowy problem sterownika. No i byle by sprawny sterownik trafić używany jak już
  3. I don't think it's the brake light switch because the problem appears immediately after turning ignition on, before driving or pressing the brake pedal. If I switch ignition off and on again, ABS/ESP works normally immediately. During driving everything is fine, no lights appear while braking or using the car. The issue mainly happens after a longer parking time (overnight or 10-12h). So it looks more like ABS module initialization/startup issue than brake pedal switch.
  4. Nowy sterownik pewnie sporo kosztuje, to można regenerować chyba?
  5. Może w Avant tak, bo to chyba te zdjęcie jest z takiego auta lecz w sedanie nie ma takiego okna rewizyjnego jest tylko mała zaślepka w tapicerce na dziurkę śruby co wysłałem zdjęcie tam nic więcej nie ma i nie widać musiał bym demontować całą prawą stronę podszycia tapicerki A niech ktoś powie w Sedan jak ma zamontowane te oczko linki jestem ciekawy?
  6. Audi A4 B7 1.8T BFB Sedan 2005. Mam problem z ABS i ESP. Objaw pojawił się pierwszy raz po całkowitym rozładowaniu starego akumulatora. Początkowo myślałem, że winny jest akumulator, bo podczas rozruchu były spadki napięcia nawet okolice 10V. Akumulator został wymieniony na nowy Varta Silver N44, klemy wyczyszczone i dokręcone, masy sprawdzone, napięcie OK, ale problem nadal wraca. Objaw wygląda tak: po dłuższym postoju (noc, 10-12h, czasem 1-2 dni) przy pierwszym przekręceniu zapłonu kontrolki ABS i ESP nie gasną po autotescie, jeśli cofnę zapłon na 0 i od razu jeszcze raz przekręcę na zapłon, wtedy kontrolki gasną normalnie i auto działa poprawnie, przy krótkich postojach problem praktycznie nie występuje, jeśli kontrolki zgasną przy starcie, to podczas jazdy już nigdy się nie zapalają, jeśli nie zgasną przy pierwszym starcie, to świecą już do końca jazdy, podczas jazdy auto zachowuje się normalnie, brak innych objawów. Próbowałem manualnej adaptacji G85: pełny skręt lewo/prawo na postoju, potem jazda prosto, ale nic to nie zmieniło. Problem jest całkowicie losowy, ale wyraźnie częściej pojawia się po dłuższym postoju auta. Czy ktoś miał podobny przypadek? Bardziej wygląda to na G85/adaptację czy typowy problem sterownika/modułu ABS w B7?
  7. Też tak myślałem ale zobacz na tych zdjęciach dokładniej bo się przyglądałem za tą zaślepką tam nie ma takiej powierzchni gdzie ten język można wsunąć bo ten otwór w tapicerce jest tak wyprofilowany pod takim stożkiem że ta wsuwka nie ma jak się tam wsunąć i u mnie tak to jakoś siedzi pod śrubą te oczko A zaciekawiło mnie to jak wymieniałem żarówkę jak to powinno być bo szukałem jakiegoś mocowania na tą linkę właśnie taka bzdurka no ale :) Jeszcze nie miałem przyjemności ale wgl ta linka jak otwiera ten zamek od klapki bo to działa tylko po centralnym zamknięciu ile ona się wysuwa, później z powrotem ją się wpycha pod tapicerkę?
  8. Jak powinno być na + mam OE pokrywkę a na - była jakaś? Bo ja jej nie mam czy na kleme minusową nie dawali? Teoretycznie takie coś można kupić i na minus dołożyć ale fabrycznie nie wiem jak auto wyjeżdżało Kojarzy jeszcze ktoś numer części tej klapki/osłonki +?
  9. Gdzie te oczko tej linki powinno być zamontowane pod tą śrubą mocowania lampy jak na tym 2 zdjęciu? Bo tam jest taka zapinka wsuwka ale nie mogę namierzyć miejsca gdzie się to zahacza?
  10. Tak i nic ale udało się tym sposobem za 3/4 razem jakoś! Dlatego mnie to w błąd wprowadzało: Ja 2 razy kodowałem kluczyk. Robię w ten sposób -wkładam kluczyk do stacyjki, przekręcam kluczyk na pozycję zapłon (nie odpalam silnika) -przytrzymuje przycisk zamykania na kluczyku ok 2-3 sekundy -przytrzymuje przycisk otwierania na kluczyku 2-3 sekundy -wyciągam kluczyk ze stacyjki i pilot działa Fakt ja mam B6, ale może ten sposób też zadziała w B7. Od użytkownika @Damjan
  11. Pomocy próbowałem go rożnymi sposobami zakodować i nic nie pomaga po wymianie aku pilot centralny zamek jest martwy jak to poprawnie zrobić?
  12. Nacek odpowiedział(a) na VPLD temat w 1.8T
    Dlatego ponoć upadli kontrakt z allegro ich dobił rzekomo zwroty, ceny itp
  13. Cześć jak w temacie da się to jakoś odkręcić ten filtr żeby nie ochlapało pół silnika tym starym olejem bo zawsze wyleci i ścieka mi po rantach bloku, uszczelkach po pampersie że później wycieka tydzień czasu spod auta zanim to wszystko spłynie? Jest tak niefortunnie wg mnie zamontowany pod takim kątem że się nie da tak na czysto? Bo zanim nowy przykręcę to jeszcze z tej chodniczki kapie i wszystko już pływa razem z moją dłonią...
  14. Aż tak to nie, no nie wiem jak walnął ten jeden to i drugi może być już w nie najlepszym stanie.. Na razie zobaczę za coś dobrego to koszt pewnie +/- 300 zł
  15. Niby nie, lecz ten stary też był okej brak błędów od położenia wału aż nagle momentalnie jak wyrzuciło EPC to już było za późno i auto na środku ronda mi zgasło... Po wymianie jest lepiej mniej charakterystycznych szarpnięć przy dodawaniu gazu wyprzedzaniu itp szczególnie jak się nagrzeje silnik Ale czytałem że ten od rozrządu po wymianie, pomimo braku przeciwwskazań do wymiany potrafi auto "ożywić", poprawić spalanie, pracę na jałowych itp. Czas robi swoje, tak samo jak przepływka - niby jest okej, a zaniża parametry i auto jest mułowate w moim przypadku po wymianie dodało mi to sporo mocy jakbym dodatkowy drugi silnik miał z tyłu schowany w bagażniku
  16. Witam ostatnio wymieniłem czujnik położenia wału bo mi padł całkowicie, zastanawiam się jeszcze nad czujnikiem wałka rozrządu też go profilaktycznie wymienić.. Jakiej firmy kupić żeby to działało?
  17. Nie do końca, jest tam pęknięte gniazdo od mocowania postojówki to miałem na myśli czy jest to wykonalne naprawa takiej usterki w tej lampie
  18. Piękne lampy Aa regeneruje Pan stare środki te wkłady itp.? Bo trochę do Siebie mamy Km więc jedynie albo zakup już właśnie gotowych, albo wysyłka kurierem uszkodzonej do regeneracji - jak by to wyglądało?
  19. No to dobrze to chyba to kupuje ten OBD Eleven, mi potrzeba prv do amatorskich spraw więc tyle mi wystarczy w razie coś. Nie mam warsztatu ani nie prowadzę jakiś usług, bo te co podałeś troszkę za dużo wołają i tam też trzeba mieć jeszcze dodatkowo abonament? Strona firmy ADAKO - oprogramowanie diagnostyczne VCDS® WWW.VAG-COM.PL
  20. A czy tym interfejsem zrobię podstawowe rzeczy takie jak: usuwanie inspekcji serwisowo olejowej i zmiana parametrów przypomnienia bo w jednym aucie wywala mi co 5K KM, adaptacja przepustnicy, adaptacja bi xenon itp.? Czy tylko służy on raczej do odczytania i ewentualnie usuwania błędów hmm? Takim VCDS mój znajomy, (ale ma to z czarnego rynku) nawet koduje dodatkowo różne funkcje jeśli sterownik ma w samochodzie zapisane np. Hill-Hold Control albo opuszczanie prawego lusterka z biegiem wstecznym itd
  21. Miałeś rację sekwencja to raz, a dwa to jadąc po osiedlu nocą kręcąc od lewej do prawej widać jak strumień światła się pięknie przesuwa wraz z położeniem kierownicy lewo i prawo. Chyba mierzone jest to do prędkości auta i skrętu inaczej jak w tym przypadku A3 co mi się wydaje bardziej inteligentnym rozwiązaniem. Przetwornice są chyba jeszcze inne jak w tych nieskrętnych tak? To te lampy moje będą jedne z droższych dostępnych do B7 bo to na owy czas chyba była najbardziej wyposażona wersja reflektorów. Ja mam akurat z kierunkiem odbłyśnikiem pomarańcz te białe różniły się właśnie tylko tym odbłyśnikiem? A jeszcze były wersje jakieś BLACK środki, ale nie wiem czy to fabrycznie wychodziło czy po modyfikacjach posiadaczy..
  22. A4 B7 i Golf 5 docelowo, ale w niedalekiej przyszłości nie wykluczam obsługę nowszych samochodów z grupy VAG
  23. W skrócie jaka jest różnica HEX-NET do HEX-V2? Czemu takie ceny za złącze interfejsu. Ja myślałem o zwykłym kablu OBD2 do laptopa + program. Program już widzę można tam u nich pobrać jak się kupi któreś złączę.
  24. Cześć jak w temacie co należy wiedzieć na start czy jest jakaś dostępna instrukcja tego programu? Chodzi mi o zwykłe odczytywanie błędów i parametrów. Każdorazowe podpięcie kosztuje 100zł u mechanika, troszkę za dużo żydzą. Dlatego przymierzam się do kupna interfejsu OBD2 oraz samego programu. Tylko tutaj pojawia się pytanie gdzie to zakupić bo rozbieżności w cenach zauważyłem są od 100zł, a nawet po 600zł. Poradzi ktoś coś, albo podeśle jakiegoś linka skąd zamawiać całe oprogramowanie z kablem. Pozdrawiam i życzę Zdrowych, wesołych spokojnych Świąt Wielkanocnych
  25. Dzięki, więc mówisz że mam skrętne po tych numerach co na lampach hmm.. A nie powinno to tak wyglądać jak się ma skrętne?: Bo ja takiego czegoś u siebie nie zaobserwowałem chyba (chociaż dla pewności jeszcze to sprawdzę z ciekawości bo nigdy w miejscu jak wariat nie kręciłem ;))

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.