Treść opublikowana przez Nacek
-
SPINKI BLASZKI MONTAŻOWE OSŁONY RYNIENKI PODSZYBIA A4 B6/7
Dzięki i sorry będę wiedział
-
SPINKI BLASZKI MONTAŻOWE OSŁONY RYNIENKI PODSZYBIA A4 B6/7
Witam potrzebuje namiar, albo jakiś numer tej spinki. Ściągałem podszybie szyby żeby dostać się do mechanizmu wycieraczek, które właśnie mocują 3 takie jakby blaszki łączące ten plastik. I w tym mam tylko jedną, a brakuje 2. Niestety na tej jednej nie pisze tam żadnych numerów. Poratuj ktoś..
-
Wygłuszenie maski A4 B7 8E0863825AJ
No kruszy się właśnie ta stara mata, mnie to już irytuje. Natomiast NTY producent z tych zamienników co szukałem wydaje mi się najsolidniejszy i zarazem cena trochę większa niż w granicach 100zł. Ale nie miałem za dużo styczności z tym producentem. Z montażem raczej nie ma problemu otwory pasują można poczytać na aukcjach komentarze. Jedynie ta jakość może być gorsza, cieńsza wiadomo to nie 1 montaż. Ale na drugie mając samochód prawie 20 letni czy jest sens zawsze kupować OE za kilka set zł? Zaczynam w to wątpić, bo jak nie jedno to będzie drugie, za jakiś czas Niektóre samochody i to znowu nie byle jakie wogolę nie mają nawet tej maty, wychodziły maski gołe i też to jakoś działało chyba nikt nie narzekał, ale człowiek posiadając Audi jest czasami zbytnio przewrażliwiony heh... Dlatego zapytałem na forum bo czasami można uzyskać sensowną odpowiedź i ktoś sensownie doradzi jak poczynić, co już ten temat przerabiał wcześniej.
-
Wygłuszenie maski A4 B7 8E0863825AJ
Nie no, nie chcę mi się docinać i wiercić otwory, kleić modzić, ja lubię mieć jak w ORG z fabryki.. Aczkolwiek taka mata pewnie by się sprawowała o wiele lepiej pod względem właściwości
-
Żarówki DRL LED P21W - zakłucają Radio
No masz dużo racji, ale ja dużo przerabiałem tych żarówek LED i tak jak mówisz jak się uda, bo żywotność dużo na plus porównując ze zwykłą. I z tym systemem CAN raz wywali błąd, a nieraz nie, pomimo że producent zapewniał o tym systemie w 100% loteria No dobrze a jak się to ma z tymi nowszymi samochodami co tam całe oświetlenie jest w technologi Ledowej? A taśma aluminiowa możliwe że może i by pomogła, ale kurcze nie lubię tak "Januszyć"
-
Wygłuszenie maski A4 B7 8E0863825AJ
Cześć zastanawiam się czy nie wymienić tego wygłuszenia na nowe. Nie mam wygryzionego przez kuny, ale sypie mi się już od wewnątrz spod tej maty "trot" jakaś pianka żółta jak poruszam, postukam ręką. I jest w niektórych miejscach tak jakby puste miękkie tam było, może już te wygłuszenie z czasem lat się w środku utleniło. Opłaca się kupić nowy jakiś zamiennik 100 zł +, jak tu z linku którejś firmy czy strata pieniędzy i ten OE co mam będzie lepszy? Poprawiło by mi te wyciszenie cokolwiek kupując takie nowe? Możliwe że ktoś kupował któryś zamiennik i jest zadowolony. Ewentualnie jakaś ORG. używka w ładnym stanie od kogoś z jakiś aukcji szukać. allegro.pl ALLEGRO.PL
-
Żarówki DRL LED P21W - zakłucają Radio
Cześć mam założone jakieś Ledy P21W, ale zakłócają podczas jazdy mi dosyć mocno fale radiowe w samochodzie i dosyć to denerwuje. Po przełączeniu na Bi-xenon wszystko wraca do normy. Wiem że można zamontować dodatkowy filtr itp. Ale szukam takich które mają już wbudowany ten filtr, co nie zakłóca aż w takim stopniu fal radiowych radia. Może ktoś poleci jakieś, albo z jakimi parametrami szukać tych żarówek LED, jeśli wogóle występują takie, ale myślę że tak. Bo jedynie co no to mają ten system CANBUS, który i tak nie zawsze się sprawdza i świeci dalej błąd spalonej żarówki. Nie chcę wymieniać na zwykłe żółte bo tamte raz że się szybko paliły to jeszcze te Ledy bardziej podobają mi się z tą barwą białą. A w B7 nie ma widzę radio, instalacja elektryczna założonych żadnych filtrów itp. na tego typu sprawy, może ktoś mi coś doradzi.
-
Kodowanie pilota kluczyka po rozpięciu Akumulatora, ustawianie daty i godziny zegarka
To jeszcze inaczej..
-
Kodowanie pilota kluczyka po rozpięciu Akumulatora, ustawianie daty i godziny zegarka
Niestety nie mam tej antenki muszę ręcznie ustawiać czas, aczkolwiek wiem że ja nie mam chyba nawet tej funkcji bo do licznika idą mi tylko 2 wtyczki zielona i niebieska, a wejście gniazdo na tą 3 mam w liczniku, lecz wtyczki z kablem brak.. A to jest chyba gniazdo do zegarka radiowego które steruje że data i godzina będzie się sama ustawiać jeżeli auto odbierze sygnał czasu - DCF77. Więc dlatego jestem ciekawy czy da się ręcznie ustawić ten czas korygując w jakiś sposób te sekundy.
-
Kodowanie pilota kluczyka po rozpięciu Akumulatora, ustawianie daty i godziny zegarka
Cześć wyciągałem akumulator i musiałem to poustawiać od nowa i zakodować na nowo kluczyk. I szukałem metod do zakodowania, znalazłem że można z poziomu stacyjki pilot przyuczyć jednak u mnie to nie działa. Dopiero włożenie go w drzwi zamka kierowcy trzymając guzik zamykania i przekręcając w prawo oraz otwierania i przekręcając w lewo zadziałało. Od czego to zależy, że u jednych przyuczy ten pilot w inny sposób? I drugie pytanie czy da rady ustawić zegarek jego czas minuty w liczniku z zegarkiem atomowym. W sensie chodzi mi o to żeby wraz z czasem telefonu, lub radia minutnik działał idealnie, bo zawsze się waha plus/minus te paręnaście sekund albo za szybko albo za wolno i nie potrafię o te 29 sekund dokładnie u mnie tego skorygować.. Jest na to sposób, nie mając w liczniku sekundnika?
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Dobrze pamiętam korek spustowy oleju 27/30 Nm max, a filtr oleju 25 Nm?
-
A4 B7 - Buzzer
Aha, czyli tak De facto jeśli ktoś nie posiada czujników parkowania to ma tylko ten jeden w liczniku?
-
A4 B7 - Buzzer
Witam, ile w B7 jest tych Buzzerów głośniczków? Tylko ten jeden w liczniku który odpowiada za wszystko, wszystkie sygnały dźwiękowe typu zaciągnięty ręczny, włączone światła, otwarcie drzwi na kierunku, sygnał zapięcia pasów bezpieczeństwa czy dźwięk kontrolki ostrzegawczej o usterce itp? Bo np. oryginalnie we fabryce jeśli były zamontowane czujniki parkowania na tył, ten sygnał dźwiękowy z czujników był podpięty do tego właśnie buzera w liczniku?
-
Audi spinki osłony bezpieczników
Tak to właśnie to, dzięki wielkie
-
Jak wyciągnąc radio - Wyjmaki
Witam potrzebuję wyjąć radio Concert II. Zakupiłem takie o to wyjmaki: https://allegro.pl/oferta/klucze-demontaz-radia-din-audi-komplet-4-sztuki-10158468136?utm_source=notification&utm_medium=cartWithPayment&utm_campaign=cef7b135-c856-4150-84eb-687c2d87cdd6&snapshot=MjAyMy0wOS0xOFQxNjozODoxNi4zMDA2Mzg4NTBaO2J1eWVyOzA0NzZkYjQ5MjBlZmMxYWFmYWJlNjUxMWJhMjg1YTI0MzE1ZDQ0ZDM2NTc3OWZkMzc3ODBlMmExYWExMGFiNmQ%3D I mam pytanie, a mianowicie żeby odblokować te zatrzaski w tym radiu to tym ząbkiem, wycięciem co zaznaczyłem na zdjęciu strzałką wkładamy w stronę zewnętrzną radia czy na odwrót? Zarówno po lewej jak i prawej stronie?
-
Audi spinki osłony bezpieczników
Panowie szukam namiary numeru katalowego na te 3 spinki mocujące osłonę klapki bezpieczników po stronie lewej i do klapki po stronie prawej. Poratuje ktoś nie mogę tego namierzyć.
-
Jak zdemontować listwę osłonę progu wewnętrzną
Tak jak mówisz, zrobiłem i stronę kierowcy. Faktycznie wiązki po stronie kierowcy idą, ale głęboko pod poszyciem. Natomiast tam na zdjęciu strzałka numer 3 jest zatrzask metalowy już to ogarnąłem, jednak u mnie go brakowało Więc w sumie na tej dolnej przedniej listwie jest 3 spinki.
-
Jak zdemontować listwę osłonę progu wewnętrzną
No to już teraz nie będę tego demontował, bo siedzi mocno. Ja to całkiem nie odpinałem tylko na tyle żeby ten kabel dało się przełożyć i uwolnić, resztę kabla pociągałem i się wyślizgnął. Natomiast w tych progach po stronie pasażera, lub kierowcy czasem nie idą jakieś wiązki kabli do zasilania oświetlenia itp? Bo przypadkiem żebym coś nie uszkodził jutro robiąc stronę kierowcy? Chyba że to wiązki zasilania osprzętu są puszczone bardziej ambitnie nie tak prymitywnie jak ten ktoś to wykonał pod podłogą lub w tunelu środkowym ?
-
Jak zdemontować listwę osłonę progu wewnętrzną
Już to zrobiłem, udało się i wydarłem ten szit po stronie prawej pasażera, jutro zrobię to po stronie kierowcy. Ale pytanie ile ta listwa ma mocowań? Bo u mnie byłby 2 zatrzaski tylko na dole, i tam gdzie jest pytajnik przy strzałce 3 tak jakby brakowało przynajmniej u mnie chyba że tam nie ma? Bo już nie było w każdym bądź razie jak demontowałem, natomiast tam u góry strzałka 4 ta nakładka wchodzi w te wycięcie filcu podłogi tylko. I jeszcze wyżej co już nie widać na zdjęciu jest taka mała listwa nakładka/element na 2 metalowe spinki obok dekla, a właściwie za deklem tą taką klapką boczną jak do bezpieczników.. Takie mocowanie tego jest, czy mi coś brakuje w tym mocowaniu?
-
Jak zdemontować listwę osłonę progu wewnętrzną
Cześć, potrzebuje się dowiedzieć jak się demontuje te listwy? Bo mam tam przepuszczony pod nią jakiś kabel zasilający który wychodzi od Akumulatora, ktoś wcześniej podłączał jakiś dodatkowy subwoofer w bagażniku i był on chyba zasilany bezpośrednio z Akumulatora po którym zostały tylko kable przez całe auto! Ile się to dało, to zlikwidowałem ten kabel, ale jeszcze jest poprowadzony przez te auto właśnie tą listwą progową.. Wrzucę zdjęcie i zaznaczę który element mam dokładnie na myśli:
-
Nie blokuje się automatycznie kierownica bez kluczyka przed kradzieżą
Witam, jak w temacie pomimo wyjętego kluczyka mogę sobie nią kręcić dookoła, a i tak nie zablokuje mi jej. Dziś to wyhaczyłem więc nie mam pojęcia czy już coś wcześniej się schrzaniło. Aha, jak to istotne to dziś zmieniałem Aku i przyuczałem od nowa pilota kluczyka do zamykania/otwierania zamka centralnego - jeśli ma to coś do rzeczy. Więc co to może być?
-
Uchwyt haczyk maty bagażnika Audi A4
Dzięki
-
Uchwyt haczyk maty bagażnika Audi A4
Cześć, urwała mi się od sprężynki składania tego uchwytu jedna nóżka drucika i nie składa. Jak to jest montowane żeby to wymienić w tej macie, na wcisk czy jakieś zatrzaski? allegro.pl ALLEGRO.PL
-
Wymiana wybieraka w BFB napęd FWD, skrzynia HFD
No to z tego co poczytałem to trzeba wyciągać całą kasetę jednak i od razu oprócz czopu robić luz na prowadnicach bo tam pewnie też wybite już jaja w tych tulejkach są. Ale do skrzyni 5B są zestawy naprawcze dostępne tego? Nic konkretnego nie ma do naprawy tego wybieraka na internecie
-
Przełącznik świateł Audi A4 B7
Dzięki wielkie, a tyle szukałem allegro.pl ALLEGRO.PL A mam jeszcze taniej..