Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Żarówki DRL LED P21W - zakłucają Radio


Nacek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mam założone jakieś Ledy P21W, ale zakłócają podczas jazdy mi dosyć mocno fale radiowe w samochodzie i dosyć to denerwuje. Po przełączeniu na Bi-xenon wszystko wraca do normy. Wiem że można zamontować dodatkowy filtr itp. Ale szukam takich które mają już wbudowany ten filtr, co nie zakłóca aż w takim stopniu fal radiowych radia. Może ktoś poleci jakieś, albo z jakimi parametrami szukać tych żarówek LED, jeśli wogóle występują takie, ale myślę że tak. Bo jedynie co no to mają ten system CANBUS, który i tak nie zawsze się sprawdza i świeci dalej błąd spalonej żarówki. Nie chcę wymieniać na zwykłe żółte bo tamte raz że się szybko paliły to jeszcze te Ledy bardziej podobają mi się z tą barwą białą. A w B7 nie ma widzę radio, instalacja elektryczna założonych żadnych filtrów itp. na tego typu sprawy, może ktoś mi coś doradzi.      

Edytowane przez Nacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Nacek napisał(a):

Wiem że można zamontować dodatkowy filtr

Nie ma takiego filtra. Te (i nie tylko te, ogólnie made in People Republic of China) zamienniki led posiadają blok zasilania słabej jakości. Zakłócenia są właśnie tam generowane i nie są przekazywane drogą przewodową do instalacji elektrycznej auta. To zakłócenia tzw. radiowe, czyli przekazywane falami elektromagnetycznymi (radiowymi) i to antena odbiornika je "wyłapuje". Ze względu na generowanie tych zakłóceń nie powinny, zgodnie z przepisami unijnymi i nie tylko, być w sprzedaży na terenie UE. A jeśli posiadają znak CE, to tylko dlatego, że go ktoś tam "narysował", bo nie spełniają przepisów UE.

 

5 godzin temu, Nacek napisał(a):

Bo jedynie co no to mają ten system CANBUS

Nie uwierzysz ale żaden zamiennik led nie ma nawet śladu "systemu" Can, Can-Bus(polecam wpisać w G. "CAN", wikipedia przekaże wiedzę co to takiego). To tylko taka bajeczka dla nie mającego wiedzy ewentualnego klienta. Taka informacja o "systemie" ma za zadanie podnieść rangę sprzedawanego produktu. W taki to sposób klient informowany jest o tym, że zamiennik nie powoduje (a w wielu przypadkach to nie do końca jest zgodne z prawdą) wyświetlenia się informacji (przekręcone na "brak błędu") o uszkodzonej żarówce. 

 

No cóż, nic Ci nie doradziłem, a może jednak...? ;)

Edytowane przez Tomnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgaduje, że żarówki to całe moduły, tak zwane HID? Jeżeli tak, to możesz na próbę kupić aluminiową taśmę i owinąć nią ten moduł zasilania wraz z kablem aż do dekielka lampy. Jeżeli to same żarówki to nic nie pomoże jak wymiana na coś lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.09.2023 o 00:47, Tomnik napisał(a):

Nie ma takiego filtra. Te (i nie tylko te, ogólnie made in People Republic of China) zamienniki led posiadają blok zasilania słabej jakości. Zakłócenia są właśnie tam generowane i nie są przekazywane drogą przewodową do instalacji elektrycznej auta. To zakłócenia tzw. radiowe, czyli przekazywane falami elektromagnetycznymi (radiowymi) i to antena odbiornika je "wyłapuje". Ze względu na generowanie tych zakłóceń nie powinny, zgodnie z przepisami unijnymi i nie tylko, być w sprzedaży na terenie UE. A jeśli posiadają znak CE, to tylko dlatego, że go ktoś tam "narysował", bo nie spełniają przepisów UE.

 

Nie uwierzysz ale żaden zamiennik led nie ma nawet śladu "systemu" Can, Can-Bus(polecam wpisać w G. "CAN", wikipedia przekaże wiedzę co to takiego). To tylko taka bajeczka dla nie mającego wiedzy ewentualnego klienta. Taka informacja o "systemie" ma za zadanie podnieść rangę sprzedawanego produktu. W taki to sposób klient informowany jest o tym, że zamiennik nie powoduje (a w wielu przypadkach to nie do końca jest zgodne z prawdą) wyświetlenia się informacji (przekręcone na "brak błędu") o uszkodzonej żarówce. 

 

No cóż, nic Ci nie doradziłem, a może jednak...? ;)

No masz dużo racji, ale ja dużo przerabiałem tych żarówek LED i tak jak mówisz jak się uda, bo żywotność dużo na plus porównując ze zwykłą. I z tym systemem CAN raz wywali błąd, a nieraz nie, pomimo że producent zapewniał o tym systemie w 100% loteria :) No dobrze a jak się to ma z tymi nowszymi samochodami co tam całe oświetlenie jest w technologi Ledowej?
A taśma aluminiowa możliwe że może i by pomogła, ale kurcze nie lubię tak "Januszyć" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...