Treść opublikowana przez Nacek
-
Wibrujący pedał sprzęgła podczas zmiany biegów
Poduszkę skrzyni i odbój wymieniłem jakieś półtora roku temu akurat na nowe bo były trochę zużyte.
-
Wibrujący pedał sprzęgła podczas zmiany biegów
Cześć, mam czasami wyczuwalne wibracje pedału sprzęgła podczas zmiany biegów. Dodam że nie zawsze tak się dzieje i najczęściej jest to wtedy gdy jadę bardziej dynamiczniej i te biegi są zmieniane podczas wyższych obrotów na silniku. W chwili wciskania pedału w podłogę w tym czasie czuć jak wibruje on albo drży. Co to może być na rzeczy, nie zwracałem na to zbytnio uwagi i tak jakoś jeżdżę już jakiś czas.
-
Bi-xenon mruga/migocze na dużych nierównościach
Cześć jak wpadnę w duże nierówności drogi albo jadę po krzywym bruku w mieście co trochę telepie autem to widać jak światła przednie troszkę migoczą, mrugają. Żarniki były rok temu oba wymieniane. Natomiast na równym czy na postoju jest okej - nic złego się nie dzieje. Czy tak ma być?
-
Mechanizm wycieraczek przód ząbkuje
Doszedłem do wniosku że prawdopodobnie winna leży tylko i wyłącznie po stronie mechanizmu, bo próbowałem dużo innych patentów i nic, począwszy od dobrego wyczyszczenia przedniej szyby. Dlatego zastanawiam się nad wymianą tego mechanizmu: allegro.pl ALLEGRO.PL allegro.pl ALLEGRO.PL Posłużą coś te mechanizmy - stosował może ktoś je? OE nowego raczej nie kupi już, a ten stary jedynie wyczyścić bym musiał i nasmarować lecz na jednym trzpieniu ma trochę już luzu i jego kondycja nie jest najlepsza..
-
Luźny pas bezpieczeństwa pasażera środkowy z tyłu w środku
Cześć, da rade pas bezpieczeństwa pasażera z tyłu środkowy jakoś na tej rolce podciągnąć? Trochę obwisa mi z klamrą jakieś dobre 3cm. I nie jest naciągnięty po fotelu lecz luźny, natomiast zwija się dobrze, ale za mało go zwija i szpanuje bo dostaje wcześniej zanim naciągnie już blokady, próbowałem go rozwijać i zwijać żeby go bardziej pociągło dalej, ale nic to nie pomogło. Więc przycięty raczej to on nie jest. Da się coś z tym zrobić? Auto kupiłem już z takim defektem i trochę czasu się z tym bujam.
-
Kod Błędu 16795 - MIL
Witajcie mam takie kody błędu po odczytaniu, ten przełącznik pedału sprzęgła już ogarnąłem, padł czujnik pod sprzęgłem. Natomiast co to jest ten MIL?
-
Mechanizm wycieraczek przód ząbkuje
Mam problem z tymi wycieraczkami że jak idą do góry to tak jakby mechanizm "ząbkuje" / zrywa je i nie podnosi równo płynnie piór jedną i drugą do góry. Ramiona są proste bo przy wymianie sprawdzałem czy równiutko dolegają mocowania do szyby. No i właśnie miałem Champion pióra pól roku zmieniłem na Valeo i dalej to samo się dzieje. Dźwięków nie wydają żadnych, zgrzytów, pisków czy chrobotania. Czyżby się mechanizm zacierał jeśli tak to ponoć zwalniają, natomiast u mnie nie wydaję mi się żeby jakoś bardzo szybko pracowały lecz znowu jakoś wolno też nie, zacinać się nie zacinają.. Jak sądzicie co to może być? trochę to denerwuje
-
Jaki olej do skrzyni biegów w Audi?
A ja mam pytanie bo wymieniłem olej w skrzyni na Ravenol i trochę pomogło lecz nie do końca że ciężko mi wchodzą biegi z oporem, czuć pod ręką lekki zgrzyt czasami szczególnie 2,3 i 5 wsteczny i 4 jest okej, a 1 zależy kiedy. Raz palcem wejdzie, a nieraz nie chcę. Synchronizatory by siadały? Jaki jest koszt regeneracji takiej skrzyni i czy się opłaca wgl ją robić czy lepiej przekładka na inną? Zbagatelizować to i dalej tak jeździć czy może się coś rozwalić z tymi biegami?
-
Jakie świece do Audi A4 B6/B7 1.8T?
No i widzisz co ktoś inny to jest inne zdanie i opina ;)
-
Poduszka skrzyni biegów HFD
Witam, chciałem zaczerpnąć trochę informacji na temat wymiany poduszki skrzyni biegów w HFD 5B manual. Jak wygląda sprawa z wymianą jej czy to jest trudne? - z tego co już gdzieś czytałem zajęcie ponoć na 30 min.. Opisze ktoś jak wygląda proces, mam kanał i bym sam podziałał z tym, lecz nigdy jej nie wymieniałem więc wole dopytać zanim się zabiorę za to. Klucze będę potrzebował jakieś specjalistyczne? I da rady ją wyjąć z całą łapą czy trzeba rozkręcać? Kolejna rzecz to jaką kupić z Febi czy może Lemforder będzie okej? No i kupić samą poduchę czy w całości z łapą?
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
A jeszcze takie pytanie po wlaniu świeżego oleju i pierwszym uruchomieniu silnika zaświeciła wam się kontrolka ciśnienia oleju? W niektórych autach wywala na parę sec na deskę, tutaj akurat w Audi właśnie nie, od czego to zależy? Filtr nie zalewałem, nie kręciłem na sucho ani nic.
-
Wibracje i rezonans drążka zmiany biegów na 2 Biegu
Ośka - poduszka pod skrzynią jest niby dobra bo na przeglądzie jak go podnieśli kazałem im sprawdzić i robił to mechanik, powiedział cyt. "że ja bym na razie nie ruszał i na koszty zbędne nie naciągał"...
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
No 4L wlałem jakieś i jest prawie na bagnecie full.
-
Wibracje i rezonans drążka zmiany biegów na 2 Biegu
Cześć tak jak w temacie wibruje mi drążek na dwójce powyżej 1000 obrotów i więcej - wpada w jakiś rezonans i dosłownie wibruje, jak potrzymam ręką to tego nie czuć i jest okej. Dzieje się tylko to na 2B. Co to może być?
-
Jakie świece do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Sprawdziłem dziś jakie wogóle mam zamontowane i są to właśnie NGK PFR6Q, przerwa na nich to jakieś 0,75mm jak zmierzyłem na jednej. Ale wg danych technicznych te świece są ustawiane na 0,8mm. Nic w takim razie nie będę kombinował i na razie wymieniał, nie są jakieś wypalone ani okopcone lecz ładna kawa z mlekiem na elektrodzie.
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Ile jeszcze książkowo wchodzi tego oleju do tego silnika - nigdy się nad tym nie zastanawiałem tylko bańka 5L, ale chyba 4,1L?
-
Jakie świece do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Przerwę do tego silnika i układu zapłonowego na ile trzeba w tych świecach ustawić - czy już mają te świece NGK ustawione taką jak powinna być? Z jaką siłą NM dokręcamy świece?
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Dzięki panowie, a propo korka spustu oleju wiecie z jaką siłą NM można dokręcić? I jeszcze jedna sprawa filtr Bosh oleju jest tańszy troszkę od Filtrona - ten filtr Bosh będzie okej?
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
WAUZZZ8EX5A578946 Odrazu jakbyś mógł podać wymiary filtra powietrza silnikowego bo też go wymienię
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
A jaki filtr oleju w tym silniku był stosowany? Ponoć były 3 rodzaje jego wielkości.. Z filtrona do BFB są OP525 albo OP526/6 więc który?
-
Wyświetlacz FiS w wysokiej temperaturze przestaje wyświetlać/blednie
Witajcie jak w temacie FiS w lecie (teraz ten problem nie napotykam) jak auto się nagrzeje pół dnia w środku po odpaleniu wyświetlacz pola Radia jego cyferki jakby na wskutek nagrzania bledną. Obecnie w zimie jest okej. Czemu tak się dzieje jak temu zaradzić?
-
Ile na całym baku realnie da rady zrobić km?
Paliwo na pewno dużo ma do rzeczy testuje teraz bak z BP 95 na połowie baku jestem już około 50km do przodu, wcześniej to było paliwo chrzczone źródełko około 20gr na 1l tańsze, charakterystyka jazdy jest ta sama i te same trasy. Kolejną rzeczą jest to co zapomniałem dodać jadąc do pracy nie używam 5 biegu bo zbytnio nie ma gdzie na mojej drodze więc 3/4B maks, tak przez 21km w jedną więc już tu na pewno tracę
-
Korek wlewu oleju silnik 1.8T BFB / Podświetlenie
Hej, jaki był oryginalny korek wlewu oleju? Poci mi się trochę spod niego i dlatego się zastanawiam czy to nie jakiś zamiennik.. Dodam swojego zdjęcie: Jest to org? Druga rzecz która mnie zastanawia czy w B7 było podświetlenie schowka oraz uchwytu na kubek na kopicie?
-
Ile na całym baku realnie da rady zrobić km?
Tak jak mówisz około 700km zrobiłem wskazówka dopiero zaczęła czerwone pole dotykać więc do sucha może by i te 800km wykręcił..
-
Ile na całym baku realnie da rady zrobić km?
No ja pytam plus minus, pewnie kwestia paliwa jaka stacja też ma wpływ czy nie jest oszukane, i paliwo 98 niby można więcej zrobić ale z tego co wiem do tego silnika te paliwo nie jest wskazane do jazdy?