Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Nacek

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Nacek

  1. Poduszkę skrzyni i odbój wymieniłem jakieś półtora roku temu akurat na nowe bo były trochę zużyte.
  2. Cześć, mam czasami wyczuwalne wibracje pedału sprzęgła podczas zmiany biegów. Dodam że nie zawsze tak się dzieje i najczęściej jest to wtedy gdy jadę bardziej dynamiczniej i te biegi są zmieniane podczas wyższych obrotów na silniku. W chwili wciskania pedału w podłogę w tym czasie czuć jak wibruje on albo drży. Co to może być na rzeczy, nie zwracałem na to zbytnio uwagi i tak jakoś jeżdżę już jakiś czas.
  3. Cześć jak wpadnę w duże nierówności drogi albo jadę po krzywym bruku w mieście co trochę telepie autem to widać jak światła przednie troszkę migoczą, mrugają. Żarniki były rok temu oba wymieniane. Natomiast na równym czy na postoju jest okej - nic złego się nie dzieje. Czy tak ma być?
  4. Doszedłem do wniosku że prawdopodobnie winna leży tylko i wyłącznie po stronie mechanizmu, bo próbowałem dużo innych patentów i nic, począwszy od dobrego wyczyszczenia przedniej szyby. Dlatego zastanawiam się nad wymianą tego mechanizmu: allegro.pl ALLEGRO.PL allegro.pl ALLEGRO.PL Posłużą coś te mechanizmy - stosował może ktoś je? OE nowego raczej nie kupi już, a ten stary jedynie wyczyścić bym musiał i nasmarować lecz na jednym trzpieniu ma trochę już luzu i jego kondycja nie jest najlepsza..
  5. Cześć, da rade pas bezpieczeństwa pasażera z tyłu środkowy jakoś na tej rolce podciągnąć? Trochę obwisa mi z klamrą jakieś dobre 3cm. I nie jest naciągnięty po fotelu lecz luźny, natomiast zwija się dobrze, ale za mało go zwija i szpanuje bo dostaje wcześniej zanim naciągnie już blokady, próbowałem go rozwijać i zwijać żeby go bardziej pociągło dalej, ale nic to nie pomogło. Więc przycięty raczej to on nie jest. Da się coś z tym zrobić? Auto kupiłem już z takim defektem i trochę czasu się z tym bujam.
  6. Witajcie mam takie kody błędu po odczytaniu, ten przełącznik pedału sprzęgła już ogarnąłem, padł czujnik pod sprzęgłem. Natomiast co to jest ten MIL?
  7. Mam problem z tymi wycieraczkami że jak idą do góry to tak jakby mechanizm "ząbkuje" / zrywa je i nie podnosi równo płynnie piór jedną i drugą do góry. Ramiona są proste bo przy wymianie sprawdzałem czy równiutko dolegają mocowania do szyby. No i właśnie miałem Champion pióra pól roku zmieniłem na Valeo i dalej to samo się dzieje. Dźwięków nie wydają żadnych, zgrzytów, pisków czy chrobotania. Czyżby się mechanizm zacierał jeśli tak to ponoć zwalniają, natomiast u mnie nie wydaję mi się żeby jakoś bardzo szybko pracowały lecz znowu jakoś wolno też nie, zacinać się nie zacinają.. Jak sądzicie co to może być? trochę to denerwuje
  8. A ja mam pytanie bo wymieniłem olej w skrzyni na Ravenol i trochę pomogło lecz nie do końca że ciężko mi wchodzą biegi z oporem, czuć pod ręką lekki zgrzyt czasami szczególnie 2,3 i 5 wsteczny i 4 jest okej, a 1 zależy kiedy. Raz palcem wejdzie, a nieraz nie chcę. Synchronizatory by siadały? Jaki jest koszt regeneracji takiej skrzyni i czy się opłaca wgl ją robić czy lepiej przekładka na inną? Zbagatelizować to i dalej tak jeździć czy może się coś rozwalić z tymi biegami?
  9. Nacek odpowiedział(a) na VPLD temat w 1.8T
    No i widzisz co ktoś inny to jest inne zdanie i opina ;)
  10. Witam, chciałem zaczerpnąć trochę informacji na temat wymiany poduszki skrzyni biegów w HFD 5B manual. Jak wygląda sprawa z wymianą jej czy to jest trudne? - z tego co już gdzieś czytałem zajęcie ponoć na 30 min.. Opisze ktoś jak wygląda proces, mam kanał i bym sam podziałał z tym, lecz nigdy jej nie wymieniałem więc wole dopytać zanim się zabiorę za to. Klucze będę potrzebował jakieś specjalistyczne? I da rady ją wyjąć z całą łapą czy trzeba rozkręcać? Kolejna rzecz to jaką kupić z Febi czy może Lemforder będzie okej? No i kupić samą poduchę czy w całości z łapą?
  11. Nacek odpowiedział(a) na januaryy temat w 1.8T
    A jeszcze takie pytanie po wlaniu świeżego oleju i pierwszym uruchomieniu silnika zaświeciła wam się kontrolka ciśnienia oleju? W niektórych autach wywala na parę sec na deskę, tutaj akurat w Audi właśnie nie, od czego to zależy? Filtr nie zalewałem, nie kręciłem na sucho ani nic.
  12. Ośka - poduszka pod skrzynią jest niby dobra bo na przeglądzie jak go podnieśli kazałem im sprawdzić i robił to mechanik, powiedział cyt. "że ja bym na razie nie ruszał i na koszty zbędne nie naciągał"...
  13. Nacek odpowiedział(a) na januaryy temat w 1.8T
    No 4L wlałem jakieś i jest prawie na bagnecie full.
  14. Cześć tak jak w temacie wibruje mi drążek na dwójce powyżej 1000 obrotów i więcej - wpada w jakiś rezonans i dosłownie wibruje, jak potrzymam ręką to tego nie czuć i jest okej. Dzieje się tylko to na 2B. Co to może być?
  15. Nacek odpowiedział(a) na VPLD temat w 1.8T
    Sprawdziłem dziś jakie wogóle mam zamontowane i są to właśnie NGK PFR6Q, przerwa na nich to jakieś 0,75mm jak zmierzyłem na jednej. Ale wg danych technicznych te świece są ustawiane na 0,8mm. Nic w takim razie nie będę kombinował i na razie wymieniał, nie są jakieś wypalone ani okopcone lecz ładna kawa z mlekiem na elektrodzie.
  16. Nacek odpowiedział(a) na januaryy temat w 1.8T
    Ile jeszcze książkowo wchodzi tego oleju do tego silnika - nigdy się nad tym nie zastanawiałem tylko bańka 5L, ale chyba 4,1L?
  17. Nacek odpowiedział(a) na VPLD temat w 1.8T
    Przerwę do tego silnika i układu zapłonowego na ile trzeba w tych świecach ustawić - czy już mają te świece NGK ustawione taką jak powinna być? Z jaką siłą NM dokręcamy świece?
  18. Nacek odpowiedział(a) na januaryy temat w 1.8T
    Dzięki panowie, a propo korka spustu oleju wiecie z jaką siłą NM można dokręcić? I jeszcze jedna sprawa filtr Bosh oleju jest tańszy troszkę od Filtrona - ten filtr Bosh będzie okej?
  19. Nacek odpowiedział(a) na januaryy temat w 1.8T
    WAUZZZ8EX5A578946 Odrazu jakbyś mógł podać wymiary filtra powietrza silnikowego bo też go wymienię
  20. Nacek odpowiedział(a) na januaryy temat w 1.8T
    A jaki filtr oleju w tym silniku był stosowany? Ponoć były 3 rodzaje jego wielkości.. Z filtrona do BFB są OP525 albo OP526/6 więc który?
  21. Witajcie jak w temacie FiS w lecie (teraz ten problem nie napotykam) jak auto się nagrzeje pół dnia w środku po odpaleniu wyświetlacz pola Radia jego cyferki jakby na wskutek nagrzania bledną. Obecnie w zimie jest okej. Czemu tak się dzieje jak temu zaradzić?
  22. Paliwo na pewno dużo ma do rzeczy testuje teraz bak z BP 95 na połowie baku jestem już około 50km do przodu, wcześniej to było paliwo chrzczone źródełko około 20gr na 1l tańsze, charakterystyka jazdy jest ta sama i te same trasy. Kolejną rzeczą jest to co zapomniałem dodać jadąc do pracy nie używam 5 biegu bo zbytnio nie ma gdzie na mojej drodze więc 3/4B maks, tak przez 21km w jedną więc już tu na pewno tracę
  23. Hej, jaki był oryginalny korek wlewu oleju? Poci mi się trochę spod niego i dlatego się zastanawiam czy to nie jakiś zamiennik.. Dodam swojego zdjęcie: Jest to org? Druga rzecz która mnie zastanawia czy w B7 było podświetlenie schowka oraz uchwytu na kubek na kopicie?
  24. Tak jak mówisz około 700km zrobiłem wskazówka dopiero zaczęła czerwone pole dotykać więc do sucha może by i te 800km wykręcił..
  25. No ja pytam plus minus, pewnie kwestia paliwa jaka stacja też ma wpływ czy nie jest oszukane, i paliwo 98 niby można więcej zrobić ale z tego co wiem do tego silnika te paliwo nie jest wskazane do jazdy?

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.