Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kodowanie pilota kluczyka po rozpięciu Akumulatora, ustawianie daty i godziny zegarka


Nacek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wyciągałem akumulator i musiałem to poustawiać od nowa i zakodować na nowo kluczyk. I szukałem metod do zakodowania, znalazłem że można z poziomu stacyjki pilot przyuczyć jednak u mnie to nie działa. Dopiero włożenie go w drzwi zamka kierowcy trzymając guzik zamykania i przekręcając w prawo oraz otwierania i przekręcając w lewo zadziałało. Od czego to zależy, że u jednych przyuczy ten pilot w inny sposób?

I drugie pytanie czy da rady ustawić zegarek jego czas minuty w liczniku z zegarkiem atomowym. W sensie chodzi mi o to żeby wraz z czasem telefonu, lub radia minutnik działał idealnie, bo zawsze się waha plus/minus te paręnaście sekund albo za szybko albo za wolno i nie potrafię o te 29 sekund dokładnie u mnie tego skorygować..
Jest na to sposób, nie mając w liczniku sekundnika? 

Edytowane przez Nacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Nacek napisał(a):

czy da rady ustawić zegarek czas minuty w liczniku z zegarkiem atomowym

Masz symbol antenki na wyświetlaczu? Jest to symbol zegara radiowego DFC77. Jeżeli nie masz, to pewnie odbiornik fal/antena Ci padła. Dość częsta usterka. Odbiornik fal znajduje się pod tylnym zderzakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku jest tak, że jak odłącze aku. ''jak jadę do roboty na 1mc'' i ponownie podłącze aku , otwieram drzwi kluczykiem , wyzwala się alarm . Kluczyk wkładam w stacyjkę , i odrazu pilot mi się koduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam tej antenki muszę ręcznie ustawiać czas, aczkolwiek wiem że ja nie mam chyba nawet tej funkcji bo do licznika idą mi tylko 2 wtyczki zielona i niebieska, a wejście gniazdo na tą 3 mam w liczniku, lecz wtyczki z kablem brak.. A to jest chyba gniazdo do zegarka radiowego które steruje że data i godzina będzie się sama ustawiać jeżeli auto odbierze sygnał czasu - DCF77. Więc dlatego jestem ciekawy czy da się ręcznie ustawić ten czas korygując w jakiś sposób te sekundy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, A4b6quattro napisał(a):

W moim przypadku jest tak, że jak odłącze aku. ''jak jadę do roboty na 1mc'' i ponownie podłącze aku , otwieram drzwi kluczykiem , wyzwala się alarm . Kluczyk wkładam w stacyjkę , i odrazu pilot mi się koduje.

To jeszcze inaczej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Nacek napisał(a):

Niestety nie mam tej antenki muszę ręcznie ustawiać czas, aczkolwiek wiem że ja nie mam chyba nawet tej funkcji bo do licznika idą mi tylko 2 wtyczki zielona i niebieska, a wejście gniazdo na tą 3 mam w liczniku, lecz wtyczki z kablem brak.. A to jest chyba gniazdo do zegarka radiowego które steruje że data i godzina będzie się sama ustawiać

Wystarczy wiązkę sobie ukręcić, zarobić kostkę od licznika, i od modułu zegarka .Sam sobie takie coś zrobiłem, nie ciągnołem instalacji do tyłu do zderzaka , tylko dałem ten moduł  pod kierownice. 

 

Tu masz temat o tym ,wszystko jest na pierwszej stronie⤵️

 

Edytowane przez A4b6quattro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...