Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak zdemontować listwę osłonę progu wewnętrzną


Nacek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, potrzebuje się dowiedzieć jak się demontuje te listwy? Bo mam tam przepuszczony pod nią jakiś kabel zasilający który wychodzi od Akumulatora, ktoś wcześniej podłączał jakiś dodatkowy subwoofer w bagażniku i był on chyba zasilany bezpośrednio z Akumulatora po którym zostały tylko kable przez całe auto! Ile się to dało, to zlikwidowałem ten kabel, ale jeszcze jest poprowadzony przez te auto właśnie tą listwą progową.. Wrzucę zdjęcie i zaznaczę który element mam dokładnie na myśli:

377125349_1459670784828238_2878304834905992219_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to zrobiłem, udało się i wydarłem ten szit po stronie prawej pasażera, jutro zrobię to po stronie kierowcy. Ale pytanie ile ta listwa ma mocowań? Bo u mnie byłby 2 zatrzaski tylko na dole, i tam gdzie jest pytajnik przy strzałce 3 tak jakby brakowało przynajmniej u mnie chyba że tam nie ma? Bo już nie było w każdym bądź razie jak demontowałem, natomiast tam u góry strzałka 4 ta nakładka wchodzi w te wycięcie filcu podłogi tylko. I jeszcze wyżej co już nie widać na zdjęciu jest taka mała listwa nakładka/element  na 2 metalowe spinki obok dekla, a właściwie za deklem tą taką klapką boczną jak do bezpieczników.. Takie mocowanie tego jest, czy mi coś brakuje w tym mocowaniu?

377124411_855300809505269_7410500562423886184_n.jpg

Edytowane przez Nacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamientam ile jest spinek w progu. Policz otwory w progu po stronie, którą już rozebrałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

Nie pamientam ile jest spinek w progu. Policz otwory w progu po stronie, którą już rozebrałeś.

No to już teraz nie będę tego demontował, bo siedzi mocno. Ja to całkiem nie odpinałem tylko na tyle żeby ten kabel dało się przełożyć i uwolnić, resztę kabla pociągałem i się wyślizgnął.
Natomiast w tych progach po stronie pasażera, lub kierowcy czasem nie idą jakieś wiązki kabli do zasilania oświetlenia itp? Bo przypadkiem żebym coś nie uszkodził jutro robiąc stronę kierowcy? Chyba że to wiązki zasilania osprzętu są puszczone bardziej ambitnie nie tak prymitywnie jak ten ktoś to wykonał pod podłogą lub w tunelu środkowym :) ?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiązki w progach jeżeli idą, to są głęboko schowane. Nie uszkodzisz ich zdejmując osłony progów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówisz, zrobiłem i stronę kierowcy. Faktycznie wiązki po stronie kierowcy idą, ale głęboko pod poszyciem. Natomiast tam na zdjęciu strzałka numer 3 jest zatrzask metalowy już to ogarnąłem, jednak u mnie go brakowało :) Więc w sumie na tej dolnej przedniej listwie jest 3 spinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...