Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

2.0 tfsi słynny problem olejowy - jak to jest?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Siema, temat jak najbardziej znany - zaraz ktoś napisze, że wątków było mnóstwo i wystarczy szukać. A i owszem, nie tak mało czasu spędziłem na szukaniu przeglądając fora, poradniki kupujących czy materiały na YT. Informacji jest sporo, ale bardzo dużo sprzecznych i starych wątków, podejrzewam że sporo mitów - ogólnie mam wrażenie, że im więcej szperam na ten temat tym mniej wiem. Chciałbym wyjaśnić temat raz a dobrze, z perspektywy 2023r, aby idąc w ten silnik nie wpaść na minę.

 

No więc właśnie jak to faktycznie jest z tymi TFSI i problemem olejowym w rodzinie B8, T8 i R8? Powszechnie wiadomo, że przedliftowe jednostki nie są szczególnie udane i polecane, czyta się, żeby celować w polifty. No i tutaj też pojawiają się rozbieżności - część uważa że każdy silnik po 2012 jest okej, inni twierdzą, że problem poboru olejowego został definitywnie rozwiązany dopiero w 2015r. Więc jeśli kupować 2.0 TFSI to w jakie jednostki celować? Jak rozpoznać niewadliwe 2.0 i które wersje/oznaczenia będą najmniej problematyczne? Jak się to ma w A4 vs A5 vs Q5? I czy w końcu warto się interesować benzyniaki w tej generacji, czy bezpieczniej będzie iść w diesle?

 

Z góry dzięki każdemu co rozjaśni nieco temat z perspektywy co wiemy na dzień dzisiejszy niż besztać, że gdzieś tam jakieś informacje są w necie.

Opublikowano

.

An interesting topic, unfortunately I don't think anyone knows exactly unless he just disassembled the engine and realized a mistake and corrected it, unfortunately I think there are no more real mechanics who know how to do or notice a mistake by factory and solve it .

Friend from Serbia ran into this video by accident, if I realized well through the YouTube translator from Russian into English + Google translators, ie add on for Fire Fox Bronswer into Croatian. If i understend it right  ,  man from the video says that all Audi by 2012 consume oil because the rings of pistons are too small .

 

 

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.