Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienie rozrządu A4 B6 2.0 ALT


seba21928
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez dudi2000,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przybieram się do ustawienia rozrządu na łańcuszku w moim ALT i mam pytanie bo na autodacie jest takie dziwne oznaczenie przy prawym wałku, w jednym dymku 1,8 i kwadrat oraz w drugim 2,0 i strzałka. I czy tu chodzi o to że 1,8 i 2.0 to są pojemności silników? W moim wypadku miałbym ustawiać na strzałkę a nie kwadrat

IMG_0223.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

Witaj, mam ten temat za sobą. Znaki na wałkach mają być na godzenie 12 i liczba ogniw to 15 a nie 16. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A 15 ogniw ustawiałeś do znaku na wałku czy na wariatorze? Bo ja ustawiłem 16 ogniw ale na wariatorze to 15 ogniw wychodziło mi na znaku wałka. Tylko mam dziwne wrażenie że ten samochód przed rozebraniem rozrządu lepiej się zbierał od dołu, albo już po prostu jestem przewrażliwiony 😛, bo furka ma katalogowe 10 sekund do setki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.08.2023 o 07:59, seba21928 napisał(a):

A 15 ogniw ustawiałeś do znaku na wałku czy na wariatorze? Bo ja ustawiłem 16 ogniw ale na wariatorze to 15 ogniw wychodziło mi na znaku wałka. Tylko mam dziwne wrażenie że ten samochód przed rozebraniem rozrządu lepiej się zbierał od dołu, albo już po prostu jestem przewrażliwiony 😛, bo furka ma katalogowe 10 sekund do setki 

Między znakami na wałkach, chyba przewrażliwienie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze są dwa rodzaje walków ssących (przesunięcie krzywej o 180 stopni). W zależności od typu walka ssącego ustawiamy go na wycięcie w walku (klin wariatora) lub strzałka znajdująca się na zębatce wariatora.

Krzywki na pierwszym cylindrze wałek ssący godzina 11 wałek wydechowy godzina 13.

Ogniw na łańcuchu między znakami ba być 16 jak w instrukcji. Tylko ogniwo numer 1 znajduje się po lewej stronie znam na walku wydechowym. Cecha na walku wydechowym wypada pomiędzy ogniwami dlatego dużo osób myli się biorąc jako ogniwo numer 1 to po prawej stronie znaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...