Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ubywający płyn chłodniczy w A3 8P 2.0TDI


maciekbugaj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewien problem z moim Audi A3 8p, 2.0D 140km z 2004r. Mianowicie ubywa mi płynu chłodniczego, w ostatnim czasie coraz więcej i szybciej. Nawet 1l na około 100 km. Nie zlokalizowałem żadnego wycieku, silnik dokładnie umyty a pełen układ sprawdzony zarówno na sucho jak i na odpalonym nagrzanym silniku. Brałem pod uwagę uszczelkę pod głowicą, ale nie mam żadnych innych objawów poza ubywający płynem. Węże nie puchną, auto nie kopci, jedynie na zimnym przez pare chwil dopóki nie złapie około 60 stopni, nie ma tzw. masła pod korkiem wlewu oleju, robiłem test na uszczelkę ten z płynem i korkiem umieszczonym w zbiorniczku od płynu chłodniczego, również nie zmienił koloru nawet po dość srogim katowaniu przez pare minut. Słyszałem, że duże ilości płynu mogą ubywać jak jest uszkodzona chłodniczka EGR, czy ktoś z Was miał podobna sytuacje? Kończą mi się pomysły, a chciałbym mieć pewność, że to ewentualna uszczelka zanim rozpołowie silnik 😂 dodam, że nawiewy działają bez problemu, zarówno chłodzą jak i grzeją, a auto nawet jak pokazuje minimum płynu to trzyma 90 stopni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób by-pass na chłodniczce i bedziesz wiedział co sie dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...