Skocz do zawartości
IGNOROWANY

dziwnie docierające się przednie hamulce


46lukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów

 

Niedawno sam wymieniałem u siebie zestaw hamulców, co prawda mam Audi A5 ale podwozie praktycznie identyczne co A4, wiec mam nadzieje ze ktoś pomoże.

 

Przód: Kod hamulców 1LT średnica 314mm 

Tył: Kod hamulców 1KW średnica 300mm.

 

Na obie osie zamontowałem tarcze Brembo Xtra nawiercane i klocki Zimmermann.

Wszystko wyczyszczone i zrobione starannie. Przy okazji pomalowałem zaciski i te osłony za tarczami. Samochód hamuje moim zdaniem normalnie i poprawnie, nie ma bicia ani innych anomalii.

1b.thumb.jpg.bb55821a40e583e6a1225e6018554f7c.jpg 1a.thumb.jpg.555d78e35a283b4deaa14bdcc83f5cfb.jpg

 

 

 

Problem jest taki ze zestaw na przedniej osi jakoś nie ma ochoty się dotrzeć. Jakieś 3000km po montażu, i tarcze hamulcowe wyglądają jakby tarcie klocka po ich powierzchni nie robiło na nich wrażenia.

Kiedy samochód dłużej stoi nieużywany i na tarcze najdzie rudy nalot, przy normalnej jeździe to raczej wygląda jakby ten nalot był rozsmarowany po przednich tarczach zamiast starty z ich powierzchni.

2b.thumb.jpg.bcf45a1869f32aae4b052eaaadbe32d6.jpg

 

 

Dopiero po grubszej jeździe i wielokrotnym mocnym hamowaniu tarcze są przeczyszczone i rudy nalot jest starty do gołego metalu, czyli tak jak powinno być.

2a.thumb.jpg.0b86f2eab92256f4ebe71bbb4eb7a237.jpg

Na tylnej osi nie ma takiego problemu, mimo ze komplet części tego samego producenta. Tarcze hamulcowe są czyste i srebrne po paru pierwszych hamowaniach po wyjeździe spod domu. 

 

Szykuje się na wymianę klocków, i rozważam Ferodo Premier Eco Friction, ale zastanawiam się co tutaj tak naprawdę zachodzi ze tak się dzieje?

Czy klocki po prostu nie są wystarczająco ścierne?

Edytowane przez 46lukasz
dodanie koncowych zdan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...