Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mechanizm otwierania szyby


Mikale

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, padła szyba od kierowcy w mojej B7 i zastanawiam się jakiej firmy mechanizm kupić żeby mi to działało przez dłuższy czas a nie zerwało się po pół roku ? Na necie ceny są różne i różni producenci także chętnie jeśli ktoś wymieniał to posłucham co kupił i jak długo mu to działa bądź podziałało.

Edytowane przez Mikale
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć .Ja założyłem taki jak widzisz na zdjęciu,działa do dziś ,juz ponad cztery lata.Poszukaj coś podobnego,bo to jest z mojego archiwum zdjęcie. 

Screenshot_20230924-090204_Allegro.jpg

 

 

Edit.Aktualna oferta tego⤵️

 

https://allegro.pl/oferta/mechanizm-szyby-przod-lewy-audi-a4-b6-b7-exeo-7415925296

Edytowane przez A4b6quattro
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja jestem po przygodzie to się wypowiem.... padła strona pasażera z przodu...

 

kupiłem nie czytając forum ( według kolegów ori nówka lub ori używka gwarancją sukcesu) zamiennik za 109zł... spasowanie, montaż, wszystkie kołki mocujące, po prostu ideał wszystko jak w ori... po założeniu działanie mechanizmu ideał do tego stopnia że nawet pomyślałem że i kierowcy mimo ze działa to i tak wymienię tak to fajnie chodziło.... szyba pracowała lekko i szybko no ideał.... - popracowało hmm 5.5 miesiąca i pękł ślizg...

 

wkurzony kupiłem mechanizm valeo ( oczywiście dalej nie czytałem na ten temat nic z forum). za mechanizm zapłaciłem niecałe 300zł...

sam mechanizm już nie był tak dobrze spasowany względem oryginału czy tego mojego poprzedniego zamiennika.... jedna śruba na szynie do jej mocowania na dole inna niż ori, ale na szczęście była w zestawie pasująca do mechanizmu (inny gwint w mechanizmie)...

brak mocowań linki (byłem wkurw..... i nic nie kombinowałem i luźne linki u mnie są obecnie ale nic nie lata w drzwiach wiec ok - po prostu zapomniałem o tym by jakoś je przymocować)...

kołki tego ustrojstwa z kółkiem linki również dramat tzn kiepsko ten element spasowany co się kołkami wkłada przez blachę drzwi a do tego przykręca się od drugiej strony silniczek.... kiepskie spasowanie a kołki nie trzymają tego ustrojstwa... ogólnie po prostu trzeba to włożyć  i dociskać cały czas ręką i dociskając aby nie wypadło wtedy dokręcać silniczek....

 

no ale ok złożyłem wszystko w całość... po złożeniu hmmm ygyhyhy hmmm o ja pindole... szyba pracowała z wyraźnym mocnym oporem... podczas jazdy góra dół jeden wielki przeraźliwy pisk.... podczas zjazdy szyby na sam dół jakiś nie wiem jak to powiedzieć brzdęk, puknięcie - podejrzewam że przyczyną jest taki śmieszny plastikowy nie wiem ogranicznik na szynie - ori mechanizm ani ten poprzedni zamiennik tego nie miał....

po jednym dniu szyba zaczęła pracować prawidłowo, piski ustały i opory też... może by rzec że pracuje w miarę ok jedyne co pozostało to przy zjeździe na sam dół szyby pozostało to takie pyknięcie.... generalnie nie jest to coś upierdliwego ale wyobraźnia działa co tak się dzieje he he jak wspominałem to pewnie przez to dołożone plastikowe ustrojstwo które chyba pełni rolę ogranicznika na szynie....

Jeżeli mechanizm będzie działał bezawaryjnie to te niedogodności które opisałem można wybaczyć... jeżeli natomiast padnie to kupię ori ori nówkę jak koledzy z forum radzili (ponad 500zł)

 

sama wymiana mechanizmu prosta, wbrew obiegowej opinii ustawienie ramki również banał... jak chcesz to pytaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...