Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BRB] Szarpanie podczas przyspieszania


piotr_1982

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Niedawno kupilem audi a4 rok 2006 1.9 tdi. I mam nastepujacy problem. Czasami pojawia sie cos takiego ze w momecie w ktorym wlancza sie turbina wystepuje szarpniecie tak jaby auto bylo pozbawione wszystkich poduszek i jest lekkie opoznienie w przyspieszeniu. Zdarza sie do raz na tydzien moze ale mnie to troche niepokoji. Dodam tez ze turbina gwizdze i to nawet glosno slychac nawet w szrodku plus takie wycie jakby sie konczyl alternator ale to tylko jak sie turbina zalancza. Moze moze mi ktos pomoc. Druga rzecz jest taka ze towarzyszy temu tez czasami smrod przypalonego sprzengla. Jak to jest w audi wymienia sie sprzenglo z kolem dwumasowym czy wystarczy wymienic tylko sprzenglo tarcza plus docisk.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z całą pewnością nie jest to wina poduszek silnika ani skrzyni biegów - szarpania byłyby odczuwalne już przy samym ruszaniu lub gwałtownym przyspieszaniu, , co do gwizdania turbiny to wszystko zależy jaki to dźwięk ale gwizdać może (gwizd pojawił mi się po rozszczelnieniu plecionki na wydechu i nigdy własnego turbo wcześniej nie słyszałem, jeśli czujesz swąd sprzęgła to prawdopodobnie już się kończy - ja poczułem silny swąd jak byłem zmuszony 4 razy ruszać ze skrzyżowań z uwaga (piątego biegu - wina braku oleju w skrzyni biegów, która wyszła dopiero na trasie), sprzęgło śmierdziało przez 40 km ale do dziś chodzi jak ta lala, problem z Twoim samochodem jest trudny ale jeśli decydujesz się na wymianę sprzęgła to rozważ też wymianę koła dwumasowego a najlepiej na koło jednomasowe - jako zamiennik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...