Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AEB] Problemy z błędami!

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam!

W moim autku istnieje i nie mozna się go pozbyć błąd ustawienia podstawowego przepustnicy. Podczas próby wprowadzenia nastawów, przepustnica porusza się odrobinę, po czym staje i program wyrzuca inf., iż w obecnym stanie pracy lub urządzeniu wprowadzenie ustawień nie jest mozliwe. Tak mam juz kilka miesięcy. Diagnozowałem na BOSCH KTS 520 i VAG - dokładnie to samo. Dodam, że przepustnica jest wymieniona i czysta.

O co chodzi?

Prosze o pomoc.

Opublikowano

A adaptujesz przez Basic Settings?? U mnie był błąd P1559 i po wyczyszczeniu przepustnicy normalnie się adaptowała i błąd dało się skasować. Jak była brudna to ruszyła się trochę i "ADP ERROR" Na pewno adaptujesz na kanale 098, a nie 060??

Opublikowano

Wprowadzam ustawienia KTS-em. Nie ma w nim mozliwości zmiany kanałów adaptacji.

Opublikowano

Czasami najtańsze rozwiązania są najlepsze. Spróbuj VAGiem.

Opublikowano

A czy robisz to na uruchomionym silniku czy tylko na włączonym zapłonie.

Ma byc tylko zapłon włączony.

Jeśli KTS nie rusza tego to trzeba szukać uszkodzonej wiązki lub problemów ze sterownikiem silnika.

No i jeszcze napięcie zasilnania musi być co najmniej 10,5 V kiedy wykonujesz adaptację (silnik nagrzeny do minimum 85 stopni, wszystko co jest na prąd to wyłączone).

Opublikowano
No i jeszcze napięcie zasilnania musi być co najmniej 10,5 V kiedy wykonujesz adaptację (silnik nagrzeny do minimum 85 stopni, wszystko co jest na prąd to wyłączone).

To rzecz oczywista :biggrin:

Opublikowano

Adaptację wykonuję zgodnie z procedurą.

Dodam, że obroty są ok i auto jeździ dobrze(chyba). Denerwuje mnie sama świadomość istnienia błędu w pamięci. Ponadto ciekaw jestem czy z powodu zapisanego błędu auto nie pracuje w trybie serwisowym.

Opublikowano

Masz odpowiednio naciągniętą linkę gazu.

Trzeba jeszcze sprawdzić stycznik biegu jałowego.

Wczoraj w Vento rozbierałem :cool: (wg fabryki nie można rozkręcać) przepustnicę, bo stycznik nie działał.

Jak ECU nie wie, że przepustnica jest w pozycji biegu jałowego, to nie będzie adaptacji.

Opublikowano

Włącznik biegu jałowego działa ok.(odczyty z KTS-a). Linka też jest w porządku.

Mam wrażenie, że po pełnym rozgrzaniu silnika auto trochę traci na mocy. Czy błąd istniejący w pamięci może to powodować?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.