Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki wał korbowy do silnika A4 B6 1.8T AWT?


Bakajoko4
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Dev,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, szukam pomocy ogólnie sytuacja wygląda następująco, remontuje swój silnik 1.8T AWT po obróceniu panewki. 
Rozebrałem wszystko zakupiłem nowy (używany)  wał korbowy z oznaczenia ANB oddałem do szlifu dobrałem panewki itp ogólnie wał zamontowałem.
Po zamontowaniu wału zauważyłem że na nim nie ma zębatki do napędu pompy oleju ( nie zwróciłem na to uwagi wcześniej pomyślałem po prostu że przerzucę z mojego starego wału)
Okazało się że ten bolec różni się jest po prostu mniejszy i ta zębatka lata luźno. I teraz mam pytanie żebym znowu się nie zrobił w bambuko gdy szukam wału korbowego po allegro itd nie mogę znaleźć nigdzie
wału o oznaczeniu AWT, jest wał z oznaczenia BFB który no na zdjęciach wygląda identycznie jest również ten sam numer pierścienia (050105189b) lecz numery na wale się różnią mój miał opis HBH ten z BFB tego nie ma, nie wiem czy to ma jakąś różnice tylko tyle że uczuliłem się już strasznie i nie chce znowu popełnić tego błędu ani się wrąbać w koszta. Dodam jeszcze ze w opisach na allegro jest napisane ze ten wał pasuje z BFB do silnika AWT ale no 100% pewności nie mam. Z góry dziękuje za pomoc. ( poniżej linki do tych wałów korbowych na allegro zdj podglądowe ) 

 

ALLEGRO.PL

 

 

https://allegro.pl/oferta/wal-korbowy-golf-v-passat-b6-a3-8p-1-6-1-8-t-12292633081

Edytowane przez Bakajoko4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

nr wału: 06A 105 021

musisz szukac od: AVJ,BFB,AMB, BEX

wszystko musi byc od manuala

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Dev napisał(a):

nr wału: 06A 105 021

musisz szukac od: AVJ,BFB,AMB, BEX

wszystko musi byc od manuala

Dziękuję bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...