Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z wspomaganiem A4 B8 CCWA


nowai

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Dość niedawno zakupiłem Audi A4 B8 Allroad 3.0 TDI CCWA, rok produkcji 2011. Zauważyłem, że wspomaganie w tym pojeździe bardzo ładnie i lekko chodzi ale tylko i wyłącznie do prędkości około 15 km/h. Powyżej tej prędkości kierownica stawia większy opór i czuję jakby samochód tracił wspomaganie kierownicy. Nadmieniam, że samochód wyposażony jest w servotronic (kod 1N3). Sprawdziłem olej wspomagania kierownicy w zbiorniczku - w normie. Podczas kręcenia kierownicą brak jakichkolwiek odgłosów ze strony pompy wspomagania. Nie mam bladego pojęcia co to może być. Może któryś z kolegów miał podobny problem? Z góry serdecznie dziękuje za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest normalne zachowanie ? Też tak mam i wydaje mi się, że ustawia się gdzieś nawet powyżej jakiej prędkości wspomaganie staje się "twardsze" - chodzi o to, żeby przy normalnej jeździe kierownica nie latała sobie za lekko. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, waltz napisał(a):

A to nie jest normalne zachowanie ? Też tak mam i wydaje mi się, że ustawia się gdzieś nawet powyżej jakiej prędkości wspomaganie staje się "twardsze" - chodzi o to, żeby przy normalnej jeździe kierownica nie latała sobie za lekko. 

Właśnie nie wiem czy normalne, z tego co czytam na różnych forach to ten typ tak ma. Dziwne po prostu, że ten większy opór nie uruchamia się dopiero gdzieś przy prędkości 100 km/h. Po co większy opór wspomagania powyżej 15 km/h? Totalnie bez sensu. Chyba, że jest możliwość ustawienia tej prędkości w VCDS ale nigdzie tego nie znalazłem. Spróbuje w przyszłym tygodniu wymienić olej do wspomagania i zobaczymy czy będzie lepiej. Obawiam się, że nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...