Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie odpala za drugim razem


lukasz51237

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

auto to A4 B6 AVF, kilka lat temu założona głowica po remoncie z nowymi gniazdami pd, zwykle odpala bezproblemowo, na zimnym czy ciepłym wszystko super.

Jest tylko jeden problem. Jeśli odpalę zimny silnik na minutę czy dwie i zgaszę, a potem za kilka minut chcę go odpalić, to mogę kręcić i kręcić i nie odpali, chyba, że po kręceniu ok pół minuty, wtedy zapali. Jeśli zapoda mu się plaka, samostarta to pali prawie od razu, nie ważne ile jest stopni na dworze i ile jest paliwa w baku, dzieje sie tak nawet gdy jest pełny zbiornik, nie ważne czy stoi przodem do góry czy w dół, pompa w baku pracuje, po przekeceniu kluczyka podaje paliwo. Wycieków paliwa brak. Tandem pompa lukas, delikatnie się poci, ale to już kilka lat tak się poci. Zmieniać ją na Boscha? Czy może jest inny powód tego nieodpalania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, marny88 napisał(a):

Może jakiś czujnik temperatury świruje?

Czujnik wkładem ori z Aso i jest to samo. On tak odpala jakby był uklad gdzieś zapowietrzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marny88 napisał(a):

Może jakiś czujnik temperatury świruje?

Też najpierw o tym pomyślałem. Jak czujnik ECT źle działa, silnik błędnie odczytuje temperaturę i źle podaje paliwo przy rozruchu. Może jeszcze sprawidzlbym czujnik położenia wału korbowego, bo może źle czasować zapłon i wtrysk paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...